Nagrody finansowe dla nauczycieli

242

Nikt nie ma wątpliwości, że bycie nauczycielem to trudna praca. Powiedzenie „obyś cudze dzieci uczył” używane jest z przekąsem, ponieważ wcale nie jest to proste zadanie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, rozluźnienia relacji dziecko-rodzic, a także braku autorytetów, praca z dziećmi i młodzieżą, choć satysfakcjonująca, może być również wymagająca. Młodsi uczniowie dziękują za trud pracy swoim nauczycielom podczas akademii, obdarowując ich kwiatami, a burmistrz otrzymał przywilej honorowania wyróżniających się nauczycieli również nagrodami finansowymi.

Jak poinformowała nas Paulina Kurzejewska, podinspektor ds. promocji w Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich, w tym roku nagrody pieniężne, z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymało 10 nauczycieli. Wszystkie nagrody opiewały na takie same kwoty: 2560 złotych.

Wśród nauczycieli szkół podstawowych nagrodzono: Alicją Łukomską (SP nr 3 w Obornikach Śląskich), Eligiusza Jankowskiego (SP Pęgów), Annę Leżoń (SP w Osolinie), Bernadettę Wesołowską (SP w Urazie), Krzysztofa Czechowskiego (SP w Urazie), Agatę Krasowską (SP nr 2 w Obornikach Śląskich). Wśród nauczycieli szkół gimnazjalnych nagrody otrzymali: Jolanta Myszewska-Ścigała (gimnazjum w Pęgowie) i Bożena Magnowska (gimnazjum w Obornikach Śl.).

Nagrodę otrzymała również Jadwiga Dobosz, która jest dyrektorem Publicznego Przedszkola w Obornikach Śl., a spośród wszystkich pracowników Publicznego Żłobka w Obornikach Śl. doceniona została praca Iwony Wesołowskiej.

Nagrodzonym nauczycielom gratulujemy!

25.600 zł
tyle burmistrz Obornik Śl. przeznaczył na nagrody finansowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej10
tylu nauczycieli otrzymało nagrodę finansową w wysokości 2560 zł

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here