Sprawni razem: najlepszymi szczypiornistami są Dolnoślązacy!

433

W minioną sobotę, w Hali Sportowej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich odbyły się finały Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej. Na zawody zjechało 5 reprezentacji województw, które od samego rana walczyły o mistrzowski tytuł. Jak powiedziała nam Aleksandra Durkalec-Rzepka, Dyrektor OSiR-u, Oborniki nie przez przypadek zostały gospodarzem imprezy o krajowym zasięgu.

Nasz ośrodek ma już bardzo długie tradycje jeśli chodzi o te rozgrywki. Bardzo często Sprawni Razem przyjeżdżają do Obornik Śl. i ćwiczą na naszych obiektach. Tutaj również przygotowują się  do mistrzostw. W związku z tym, że prezes stowarzyszenia „Sprawni Razem” jest z Dolnego Śląska, to wybór na gospodarza Mistrzostw Polski padł właśnie na nasz OSiR. Wiem, że pod uwagę brano jeszcze Trzebnicę, ale w rezultacie wybrano Oborniki Śl. Na pewno argumentem przemawiającym na nasza korzyść było to, że zarówno obiekt sportowy jak i noclegowy mieści się w jednym miejscu – mówi dyrektor i dodaje: – Do Obornik Śl. przyjechało 61 osób, co prawda początkowo zapowiadano, że będzie ich 70, że dojedzie jeszcze jedna drużyna, ale w rezultacie gościliśmy 5 drużyn, opiekunów i trenerów. Dla wszystkich zawodników rozgrywki będą nie tylko sprawdzianem, ale także ogromną szansą. W związku z tym, że jest to już finał Mistrzostw Polski Sprawnych Razem, podczas tych zawodów zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą grali w kadrze narodowej. W przyszłym roku reprezentacja ma wyjechać do Portugalii na Paraolimpiadę, dlatego też to są to bardzo ważne rozgrywki. Mamy nadzieję, że zawodnicy będą mile wspominać pobyt w Obornikach. Ze swojej strony staraliśmy się, aby było im u nas jak najlepiej. Wiem, że część grup wyjedzie tuż po zawodach, już w sobotę wieczorem, ale niektórzy planują zostać do niedzieli i zobaczyć Oborniki.

Choć rozgrywki rozpoczęły się już o godz. 9 rano, to oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 11. – Drodzy zawodnicy, trenerzy, obsługo sędziowska, po kilku latach znowu spotykamy się na zawodach piłki ręcznej. Tym bardziej jest nam miło, że spotykamy się w Obornikach, ponieważ poprzednie zawody, przed dłuższą przerwą również były tutaj – powiedział podczas ceremonii rozpoczęcia Józef Brud, prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego Sprawni Razem. Sławomir Błażewski, burmistrz Obornik Śląskich podkreślił, że nieczęsto ma okazję otwierać imprezę takiej rangi. Przypomniał również, że podczas ostatnich zawodów, występował w nich w roli sędziego. – Piłka ręczna jest mi wyjątkowo bliska. Szaleję, za tą dyscypliną sportową. życzę, aby zawodnikom przyświecało moje motto „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”; pamiętajcie, że najważniejsze jest zdrowie i uczciwa walka – zaznaczył burmistrz, który oficjalnie otworzył Mistrzostwa.

Cieszę się, że piłka ręczna cieszy się zainteresowaniem. jest tu z nami trener kadry narodowej, który wybierze sobie zawodników do reprezentacji. Mam nadzieję, że uda się nam zmontować drużynę i pojedziemy na Paraolimpiadę z mocną ekipą – powiedział prezes dr Zenon Jaszczur, który dodał, że Oborniki Śl. są bardzo gościnnym miastem dla stowarzyszenia i dla sportowców.

W mistrzostwach wzięło udział 5 drużyn. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”, a spotkania trwały po 10 minut każda połowa. Po podliczeniu punktacji, kolejność drużyn przedstawiała się następująco: Finał Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej „Sprawni Razem”: 1 miejsce reprezentacja woj. dolnośląskiego, 2.małopolskiego, 3. kujawsko-pomorskiego, 4. wielkopolskiego, 5 pomorskiego.

Najlepszym bramkarzem mistrzostw został Marcin Knieć, tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw przypadł Łukaszowi Huszcza, natomiast Ireneusz Kostrzewski został najlepszym strzelcem mistrzostw. Skład reprezentacji Dolnego Śląska, która zwyciężyła w zawodach: Marcin Knieć, Ireneusz Kostrzewski,  Tadeusz Kostrzewski, Łukasz Huszcza, Andrzej Kiniorski, Marcin Mańkiewicz, Marcin Dufrat i Jarosław Macewko.

  W roku 2014 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich będzie gościł na swoich obiektach Kadrę Polski w Piłce Ręcznej „Sprawni Razem” na obozach kondycyjnych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here