Bór remisuje z Piastem Żerniki

51

Mimo, iż z ostatniego potkania nie udało się wrócić z kompletem punktów, Kornel Delczyk, prezes KP Bór Oborniki Śląskie, jest zadowolony z wyniku. – Mecz nie układał się od początku po naszej myśli, bo już w 4 minucie straciliśmy bramkę i potem gospodarze nadal zaciekle atakowali.Piastowi Żerniki również bardzo zależało na zdobyciu kompletu punktów. W pierwszej połowie ograniczaliśmy się do wyprowadzania groźnych kontrataków, po jednej z takich akcji, zawodnik gospodarzy zagrał ręką w polu karnym za co sędzia główny podyktował dla naszej drużyny rzut karny.Skutecznym egzekutorem okazał się Tomasz Wasiak. Już do połowy wyrównaliśmy 1:1 i do szatni schodziliśmy z niezłym wynikiem. Po rozpoczęciu drugiej połowy to my byliśmy stroną atakującą. Po jednej ze składnych akcji, Tomasz Michalewski zagrał prostopadle piłkę w stronę bramki gości, gdzie niepilnowany Jakub Kobos zagrał piłkę do pustej bramki. Przy wyniku 2:1 dokonaliśmy kilku zmian w składzie. Drużyna cofnęła się na własną połowę boiska Odpieraliśmy ataki gospodarzy. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się naszym zwycięstwem, gospodarzom udało się  wyrównać po stałym fragmencie gry. Ogólnie, mogliśmy ten mecz wygrać, zremisować ale też przegrać. Całe spotkanie miało bardzo dynamiczny przebieg. Jesteśmy zadowolenie z jednego punktu, bo mecz był bardzo ciężki, przeciwnik postawił nam trudne warunki. Optymistycznym akcentem naszej gry jest to, że to już czwarty mecz z rzędu bez porażki – mówi Kornel Delczyk i podsumowuje: – W tej chwili zakończyła się już runda jesienna. Zakończyliśmy ją z dorobkiem 16 punktów. Jest to wynik daleki od oczekiwanego, niemniej 16 punktów pozwala optymistycznie i realnie patrzeć w przyszłość i na bazie takiego dorobku punktowego będziemy walczyć w przyszłej rundzie rewanżowej o utrzymanie we wrocławskiej rundzie rewanżowej. Jednak w przyszłym tygodniu podejmujemy u siebie Widawę Bierutów, aktualnego lidera tabeli. Będzie to już mecz z rundy rewanżowej. Zapowiadamy walkę o zwycięstwo i serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na szlagier kolejki. Mecz odbędzie się na naszym boisku o godz. 13 w niedzielę.