Kolejna afera w obornickim urzędzie?

207

Kilka dni temu otrzymaliśmy niepokojącą informację od Czytelnika. – Może redakcję zainteresuje temat związany z planami przestrzennego zagospodarowania? Sprawę prowadzi już prokuratura – mówił nam przez telefon mieszkaniec Obornik Śl., który jednak prosił o zachowanie anonimowości. Gdy próbowaliśmy dopytać o co chodzi, odpowiedział tylko tyle: – Dopytajcie milicką prokuraturę.

Zbigniew Przysiężny, Prokurator Rejonowy z Milicza, potwierdził, że prowadzone jest postępowanie w sprawie, dodał jednak, że w tej chwili czynności prowadzi milicka policja i to tam powinniśmy uzyskać więcej informacji.

– W odpowiedzi na Pana pytania o postępowanie przygotowawcze dot. Gminy Oborniki Śląskie informuję, że Komenda Powiatowa Policji w Miliczu wykonuje czynności procesowe zakreślone prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Miliczu śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przy uchwalaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w gminie Oborniki Śląskie tj. o czyn z art. 231 § 1 kodeksu karnego. Właściwym do udzielania wszelkich informacji w tej sprawie jest prowadzący śledztwo Prokurator Rejonowy w Miliczu – poinformował nas nadkom. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu.

Ponownie zwróciliśmy się więc do milickiej prokuratury, by dowiedzieć się, o co chodzi w sprawie i czego dotyczy to postępowanie.

Zbigniew Przysiężny poinformował nas, że w tej chwili trwa sprawdzanie dokumentacji i przesłuchiwanie osób. Postępowanie prowadzone jest na razie w sprawie, nikomu więc nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów. Gdy dopytywaliśmy, o co właściwie chodzi w tym postępowaniu, prokurator dodał, że sprawdzana jest informacja, czy mieszkańcy płacili za zmianę planów przestrzennego zagospodarowania, bo jak wiadomo wydatki na ten cel powinna pokrywać gmina, a nie mieszkańcy. Wątek ten sprawdzany jest po tym, jak odpowiednie zawiadomienie złożył jeden z mieszkańców gminy.

Tymczasem nasz czytelnik informował nas o tym, że w sprawie może chodzić też o wątek, związany z osobami, które z jednej strony zasiadały w komisji wydającej opinię co do planów przestrzennego zagospodarowania, a z drugiej strony, prowadziły działalność gospodarczą i robiły dla mieszkańców indywidualne projekty.

– Na razie nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć, czy taki wątek jest również sprawdzany – odpowiedział nam milicki prokurator rejonowy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here