Sukces uczennic w konkursie piosenki obcojęzycznej

606

21 października w wołowskim Zespole Szkół Społecznych już po raz VII odbył się Ponadregionalny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Brało w nim udział 200 uczniów z 34 szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego kraju. Wśród nich znalazło się pięć uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Trzebnicy, pod opieką pani Małgorzaty Bogaczyńskiej. Kilka dni później odbyło się wręczanie nagród dla zwycięzców. II miejsce wśród uczniów z klas IV-VI zdobyła Amelia Lubicz-Miszewska, a nagrodę główną festiwalu otrzymała Lilianna Saternus. 

Trochę denerwowałyśmy się występami, zwłaszcza, że w tym konkursie wystartowałyśmy po raz pierwszy. Po przyjeździe na miejsce miałyśmy od razu zaśpiewać przed publicznością i nawet nie mogłyśmy za bardzo poćwiczyć – powiedziała nam Lilianna.

Wiemy, że zwyciężczyni głównej nagrody od dwóch lat uczy się języka francuskiego. Pomysł na piosenkę podsunął jej po sąsiedzku pasjonat języka francuskiego, pan Tadeusz Nowicki.

 II miejsce w tym konkursie zdobyła Amelia, uczennica klasy IV. – O wygranej dowiedziałam się wieczorem, kiedy pani wysłała nam sms-a z informacją o zajętych przez nas miejscach. Ja wygrałam radioodtwarzacz.

Marysi Wilgosz nie udało się zdobyć nagrody w konkursie. Cieszy się jednak, że mogła zaprezentować się przed nieznaną publicznością. Zaśpiewała w konkursie piosenkę popowej wokalistki Pink „Just give me a reason”. – Odkąd usłyszałam ją w radiu bardzo mi się spodobała. Śpiewałam ją w domu cały czas, nawet wtedy, gdy sprzątałam w swojej szafie.

Kolejną reprezentantką SP nr 3 była Alicja Uleryk z klasy V, którą do konkursu przygotowywała Małgorzata Bogaczyńska. Wykonała piosenkę Neny „99 luftballons”. – Śpiewałam jako druga, na początku trochę się denerwowałam, ale gdy zobaczyłam inną dziewczynkę występującą przede mną i zauważyłam, że ona się nie boi, to ja również przestałam.

Poza „podium” znalazła się także Weronika Bogucka, która wykonała piosenkę „En mi mundo” z serialu młodzieżowego „Violetta”. – Pomyślałam o niej, kiedy zgłosiłam się do konkursu, a brałam w nim udział pierwszy raz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here