998 KRONIKA STRAŻACKA

44

Dąb na drodze

OBORNIKI ŚLĄSKIE. 4 listopada na drogę wojewódzką przewrócił się dąb, w który następnie uderzył samochód osobowy. W momencie przybycia na miejsce strażaków pasażerowie byli na zewnątrz pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce, odłączyli w samochodzie akumulator. Potem przy użyciu piły spalinowej pocięli drzewo i usunęli je z drogi na pobocze. Osoby poszkodowane zabrano do szpitala.

Zerwana linia

TRZEBNICA. 5 listopada na ul. Poziomkowej kierujący samochodem hds scania nie zauważył linii energetycznej i zahaczył o nią zrywając ją. Linia znajdowała się na ziemi, częściowo na ulicy, a częściowo na działce budowlanej. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce, a pogotowie energetyczne odłączyło dopływ prądu i zajęło się naprawą uszkodzonej linii.

Pochylone drzewo

PIETROWICE MAŁE. 6 listopada zgłoszono niebezpiecznie pochylone drzewo. Strażacy zabezpieczyli teren, a na miejsce wezwano przedstawiciela gminy Prusice oraz sołtysa. Okazało się, że 22 października był wydany nakaz usunięcia drzewa, ale do tej pory nikt go jeszcze nie wyciął. Sołtys zobowiązał się, że dopilnuje, by drzewo zostało szybko wycięte i nie stwarzało zagrożenia.

Zderzenie aut

ŻMIGRÓD. 6 listopada miał miejsce wypadek samochodowy z udziałem dwóch samochodów: fiata palio i citroena berlingo. Wszyscy pasażerowie opuścili samochody samodzielnie. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach i zabezpieczyli miejsce.

Pęknięta rura

PĘGÓW. 8 listopada w budynku mieszkalnym nastąpiło pęknięcie rury z instalacji wodno – kanalizacyjnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce, do czasu przybycia na miejsce pogotowia wodno – kanalizacyjnego, które szybko usunęło uszkodzenie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here