Grozili bronią… bo chcieli 5 zł

40

O groźnym incydencie zawiadomił trzebnickich policjantów poszkodowany mężczyzna. Trzebniczanin zadzwonił do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i zgłosił, że dwóch mężczyzn, chciało od niego „wyciągnąć” 5 zł na alkohol.   

Policjanci wydziału prewencji i kryminalnego udali się do mieszkania zgłaszającego, który poinformował, że przyszło do niego dwóch znanych mu mężczyzn, którzy grozili mu. Z przekazanych informacji wynikało, że napastnicy grozili pokrzywdzonemu użyciem przedmiotu przypominającego broń, przykładając ją do kolana zgłaszającego i żądali wydania 5 złotych – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

 – Funkcjonariusze, będąc na miejscu, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat. Są oni mieszkańcami gminy Trzebnica i przyznali się do popełnionego czynu. Tłumaczyli się, że zabrakło im paru groszy na alkohol, a tylko dla żartu chcieli postraszyć pokrzywdzonego pistoletem, wiatrówką – dodaje funkcjonariuszka.

 Prokurator Rejonowy w Trzebnicy zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here