Pawłowski orlik będzie na wakacje

50

Pierwotnie, trzeci już orlik w gminie Prusice, miał być gotowy na początek roku szkolnego. W kompleksie budowanym w Pawłowie Trzebnickim miało znaleźć się boisko wielofunkcyjne z zapleczem sanitarnym, parkingiem, a także sporym budynkiem, w którym, podobnie jak w Skokowej, ma funkcjonować punkt przedszkolny. Podczas projektowania budynku uwzględniono również nowoczesną świetlicę wiejską.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg wygrała firma Nest sp. z o.o. z Kiełczowa. Niestety, z powodów finansowych, firma ta musiała przerwać budowę w Pawłowie Trzebnickim, a także w innych miejscowościach. W takiej sytuacji miasto sporządziło protokół inwentaryzacyjny, zgodnie z którym zapłaciło firmie Nest łącznie około 700 tys. złotych.

Dodajmy, że miasto planowało wydać na orlika razem z zapleczem 3 mln zł, natomiast po przetargu cena spadła aż o 40 proc. i wyniosła 1,8 mln. Warto przypomnieć, że inwestycja jest dofinansowana z budżetu państwa, a dokładnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z którego gmina pozyskała środki w wysokości 500 tys. złotych.

Czas gonił miasto, które miało rozliczyć się z inwestycji z ministerstwem do końca listopada. Urzędnicy wynegocjowali możliwość przedłużenia tego terminu do połowy grudnia. Ogłoszono przetarg na dokończenie zadania. – Być może przez to, że w przetargu podaliśmy bardzo krótki termin realizacji zadania, który wymaga sporych nakładów pracy, a co za tym idzie finansowych, oferty które zostały złożone były po prostu drogie. Proponowano dokończenie inwestycji za 1,7 mln zł, a za tyle chcieliśmy wykonać orlika w całości. Dlatego też zdecydowaliśmy, że zawnioskujemy o przedłużenie terminu realizacji inwestycji do czerwca. Pani minister sportu wyraziła na to zgodę. Dzięki temu mamy nadzieję, na uzyskanie znacznie niższej ceny w kolejnym przetargu. Wydłużenie terminu budowy pozwoli nam również na spokojniejsze dokończenie inwestycji i mam nadzieję, że dzięki temu, że nie będziemy pracować w pośpiechu uda się nam uniknąć błędów – mówi Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic.

Około 1,7 mln zł
w takiej kwocie ma się zamknąć całkowity koszt budowy kompleksu z boiskiem orlik w Pawłowie Trzebnickim.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here