Hubertus w Powiatowym Zespole Szkół w Krzyżowicach

529

Św. Hubert jest patronem myśliwych, leśników i jeźdźców. Tradycyjnie około 3 listopada obchodzone jest jego święto- hubertus lub hubertowiny.

24 października w Powiatowym Zespole Szkół w Krzyżowicach od samego rana panował świąteczny nastrój. Jednym z kierunków nauczania w tej szkole jest hodowla koni. Wśród uczniów są mieszkańcy powiatu trzebnickiego. Tradycją szkoły jest, że corocznie III klasa technikum hodowli koni pod kierunkiem i przy współudziale opiekunów stajni i nauczycieli zawodu organizuje  szkolnego hubertusa .

Tegoroczne święto rozpoczęło się pokazami hippicznymi: powożenia, ujeżdżania, woltyżerki i skoków. Następnie uczniowie rywalizowali w konkursach dla jeźdźców, w których oceniano pokonanie wyznaczonej trasy i posłuszeństwo konia. Jeźdźcy startowali również w „Pogoni za lisem”, w której odnalezienie lisiego ogona oznacza wygranie tzw. biegu Huberta.

Późnym popołudniem odbył się spektakl teatru ognia w wykonaniu działającej w szkole grupy Firemime. W zapadającym zmierzchu widzowie zobaczyli zapierające dech widowisko, w którym za pomocą ognia i gestu przedstawiona została opowieść zatytułowana „Płonąca Troja”.

W pokazie wzięli udział: Agnieszka Szczepańska, Paula Poręba, Mariusz Dumycz, Mateusz Pąklak, Bartosz Poprawka i Jakub Szymański. Zespół działa pod opieką Ewy Żygadło i Elżbiety Gajdy od 2008 roku. W ujarzmieniu ognia pomagają przyjaciele i sympatycy grupy: Jarosław Rydzanicz, Michał Sikora, Hubert Miaskowski, Agnieszka Zbinkowska, Patrycja Bartczak, Zuzanna Mierzwa, Marta Kleszcz, Patrycja Lewandowska, Monika Gil, Małgorzata Utke, Amanda Sienko, Magdalena Gierat, Anna Kiwior, Oskar Wojciechowski, Edyta Adamczyk, Ada Papier, Kamil Puszko, Szymon Wieczorek, Jasmin Kelm.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here