Dzieci wykazały się dużą wiedzą

78

Wszyscy uczniowie, którzy w piątek wzięli udział w powiatowym finale konkursu w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, wcześniej musieli przejść eliminacje na szczeblu szkolnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się najlepsi uczestnicy z każdej gminy.

Jak wiadomo, wypadki na wsi z udziałem dzieci wcale nie należą do rzadkości, a zapobieganie im poprzez edukację najmłodszych jest jednym z celów KRUS-u. A ponieważ najlepsze wyniki osiąga się ucząc poprzez zabawę, stąd zrodził się pomysł na przeprowadzenie tego konkursu.

W etapie powiatowym  uczestniczyło sześć szkół z powiatu trzebnickiego, które wyłoniły trzyosobowe drużyny. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała test z 28 pytaniami, za które można było otrzymać po 1 punkcie za każdą prawidłową odpowiedź. Druga część zawierała pytania problemowe, za które można było otrzymać od 0 do 5 punktów.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu trzebnickiego, wójtowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Niestety na konkursie zabrakło posła Marka Łapińskiego, który swoją nagrodę, dla najmłodszego uczestnika Krystiana Wróbla osobiście wręczy późniejszym terminie w swoim biurze poselskim. Józef Mnich, kierownik KRUS-u w Trzebnicy poinformował więc najmłodszego uczestnika, że poseł Marek Łapiński zaprasza go wraz z rodzicami do swojego biura, gdzie osobiście wręczy mu dyplom i nagrodę. Będzie też kawa, herbata i ciastka, przy których będzie można sobie porozmawiać.

  I miejsce w konkursie zajął Konrad Wróbel z gm. Oborniki Śląskie,  II m-ce – Karol Kołtko z gm. Prusice, a  III – Krystian Wróbel z gm. Oborniki Śląskie.

Podobnie jak w roku ubiegłym nagrody przyznano również dla najlepszych uczestników z poszczególnych gmin powiatu. W gminie Trzebnica najlepsza okazała się Aleksandra Poprawa, w gminie Żmigród – Ewa Żyto, w gminie Oborniki Śląskie – Konrad Wróbel, w gminie Prusice – Karol Kołtko, w gminie Wisznia Mała – Nina Pachciarek, natomiast w gminie Zawonia – Ewelina Zagajewska.

Uczestnicy, którzy otrzymali cenne nagrody i upominki, jak zwykle popisali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, a także postępowania w trudnych sytuacjach, których nie brak w środowisku wiejskim. Pierwsza dziesiątka już niedługo pojedzie do Wrocławia na wojewódzki etap konkursu.

Dzieci podczas tekstu do rozwiązania miały 28 pytań dotyczących bezpieczeństwa w gospodarstwie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here