Prusicki Orlik zabłysnął nocą

736

Zgodnie z założeniem, „Moje Boisko Orlik 2012” miało być dostępne dla wszystkich, tak, żeby wszyscy chętni mogli w komfortowych warunkach uprawiać sport. Ta zasada jest doskonale realizowana w Prusicach, gdzie instruktorzy Artur Bagiński i Kamil Szydełko organizują wiele zajęć. To właśnie oni wpadli na pomysł zorganizowania I Nocnego Turnieju o Puchar Orlika na prusickim obiekcie. Nie było z tym najmniejszego problemu, ponieważ obiekt jest oświetlony.

Turniej był podzielony na dwie kategorie. Pierwsza z nich to kategoria szkoły podstawowe.

Wystartowało w niej 5 drużyn, grano systemem każdy z każdym po 10 minut – wyjaśnia Artur Bagiński. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Dolpasz Skokowa Młodzicy I, drugie FC Maliny, trzecie Zorza Pęgów I, czwarte Dolpasz Skokowa Młodzicy II, a piąte miejsce Zorza Pęgów Młodzicy II. Wyniki poszczególnych meczy przedstawiają się następująco: Dolpasz II – FC Maliny 1:2; Zorza I-Zorza II 2:1, Dolpasz I-Dolpasz II 5:0,  FC Maliny- Zorza I 2:0, Dolpasz I-Zorza II 5:0, Dolpasz II-Zorza I 0:0, Zorza II-FC Maliny 0:2, Zorza I-Dolpasz I 0:1, Zorza II- Dolpasz II 0:1, FC Maliny-Dolpasz I 2:2.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Michał Kołtko, Marcel Hańsczy, Marcel Sekuła, Szymon Gołaś, Sebastian Wojda, Bartosz Łazarski, Kacper Politowicz. Pierwsza część imprezy trwała od godz. 18-21, czyli w godzinach, kiedy na dworze było już ciemno.

Kategoria open rozpoczęła się o godz. 20.15 i zakończyła około godz. 23.30. W tej kategorii również wystartowało 5 drużyn.

Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z grupy Jakubek i Przyjaciele, drugie miejsce zajęła drużyna z Borzęcina, trzecie ekipa z Kaszyce Wielkich, czwartą lokatę zajęli szejkowie, a na piątej pozycji zawody zakończyli piłkarze z  Krościny Małej.

A oto jak przedstawiały się wyniki poszczególnych spotkań: Orkan Borzęcin-Szejkowie 1:1, Jakubek i Przyjaciele – Krościna Mała 4:0, Kaszyce Wlk.-Orkan Borzęcin 1:2, Szejkowie- Jakubek i Przyjaciele 0:6, Kaszyce Wlk.-Krościna Mała 3:0, Orkan Borzęcin-Jakubek i Przyjaciele 2:2, Krościna Mała- Szejkowie1:5, Jakubek i Przyjaciele-Kaszyce Wlk.4:0, Krościna Mała – Orkan Borzęcin 1:5, Szejkowie-Kaszyce Wlk. 2:3.

W skład zwycięskiej drużyny Jakubek i Przyjaciele weszli: Kamil Szydełko, Krystian Zdybel, Daniel Kramarz, Jakub Kramarz, Paweł Gryz, Tomasz Bąk, Dominik Skotniczny, Szymon Gryz.

Bardzo nas cieszy to, że turniej odbywał się w miłej. były to chyba pierwsze zawody tego typu w powiecie. Nie słyszeliśmy, żeby w okolicy było organizowane nocne turnieje piłki nożnej – mówi Artur Bagiński. – Dla nas najważniejsze jest to, że wszyscy byli zadowoleni, dobrze się bawili. Dla zawodników mieliśmy przygotowany grill, na wypadek deszczu namiot. Na szczęście pogoda dopisała. Słyszeliśmy, że jak  ludzie jak jechali piątką to się dziwili, że do północy jeszcze były zawody na orliku. Wszyscy uczestnicy piątkowej imprezy już czekają na następną edycję. Pod koniec listopada przygotujemy zakończenie sezonu jeśli tylko pogoda nam na to pozwoli, a potem już zapraszamy na halę – dodaje Artur Bagiński.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here