Polonia pokonana przez Ilankę Rzepin

101

Po ostatnim remisie z liderem tabeli – Ślęzą Wrocław, kibice Polonii liczyli na solidną dawkę emocji i przede wszystkim na długo wyczekiwaną wygraną. Gospodarze objęli  prowadzenie już na samym początku spotkania. W 4 minucie gry bramkę dla swojego zespołu zdobył Radosław Bella. Pojedynek był wyrównany, chociaż w pierwszej połowie wyraźnie dominowali trzebniczanie. W 17 minucie goście podeszli pod bramkę Polonii i próbowali wyrównać wynik, jednak sytuację wybronił Karol Buchla. Trzebniczanie próbowali do przerwy jeszcze podwyższyć wynik. Strzały na bramkę przeciwników okazywały się jednak niecelne – futbolówka za każdym razem przelatywała obok bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie dobra gra Polonii wyraźnie spadła. Natomiast gracze Ilanki zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Teraz to trzebniczanie walczyli, by utrzymać prowadzenie. Niestety, w wyniku popełnianych błędów, gościom udało się zdobyć wyrównującą bramkę. W końcówce spotkania, w 85 minucie napastnik Ilanki Patryk Nowosielski pokonał bramkarza Polonii. Do końca spotkania oba zespoły walczyły ambitnie o objęcie prowadzenia, jednak gra stała się bardzo nerwowa; sędzia co chwilę przerywał grę przez faule zawodników obu drużyn i wręczał żółte kartoniki wszystkim po równo.

Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył trzy minuty. Teraz to była już walka o wszystko. W 92 minucie jeden z graczy z Rzepina wybił piłkę z pola karnego, główką próbował zdobyć bramkę kolejny z zawodników, jednak Buchla wybronił tę groźną sytuację. Wybił niestety piłkę na kilka metrów i wpadła ona pod nogi Nowosielskiego. Tym razem goście nie spudłowali i pewnym strzałem napastnik Ilanki umieścił piłkę w siatce. Drużyna z Rzepina zadała ostateczny cios i tym samym wygrała wyjazdowe spotkanie 2:1. Trzebniczanom pozostał do przełknięcia smak porażki, tym bardziej, że kibice Polonii, po ostatnim remisie ze Ślęzą Wrocław liczyli na zdecydowanie lepszą postawę. Nieoczekiwanej porażki z outsiderem nie przewidzieliby nawet bukmacherzy z firmy Unibet, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi wydarzeniami sportowymi. Dzięki tej nieoczekiwanej wygranej goście opuścili ostatnią lokatę w tabeli i zbliżyli się do naszej ekipy na 1 punkt!

Kolejne spotkanie Polonii odbędzie się 2 listopada. Tym razem trzebnicką formację na własnym boisku gościć będzie Foto Higiena Gać.