Kto utrzyma drogi gminne w zimie?

73

Do zadań wykonawcy należeć będzie odśnieżanie dróg gminnych, parkingów i placu targowego, a także posypywanie ich mieszanką piasku i soli. Przedsiębiorstwo zajmować się będzie także  odśnieżaniem skrzyżowań, zakrętów i wzniesień. Firma będzie pracować na własnym sprzęcie. Po jej stronie będzie zamówienie materiału do posypywania dróg.

W ofercie przetargu znalazła się informacja o wymaganym sprzęcie do odśnieżania: minimum trzy ciągniki z napędem na 4 koła, tyle samo pługów z gumową listwą zgarniającą, ponadto dwie posypywarki, dwie przyczepy do wywozu śniegu oraz ładowarka czołowa z napędem na cztery koła i z lemieszem służącym do usuwania oblodzeń. Przedsiębiorstwo Sanmar przez trzy kolejne lata, aż do kwietnia 2016 r. będzie zajmować się zimowym utrzymaniem dróg. Przypomnijmy, że to przedsiębiorstwo po raz kolejny wygrało zadanie związane z utrzymaniem dróg w sezonie zimowy. Przez poprzednie 3 lata ta firma także zajmowała się odśnieżaniem dróg gminnych.

Za odśnieżanie dróg i parkingów firma otrzyma zapłatę w wysokości 199 zł (za r-godz.).Za odśnieżanie dróg i parkingów i posypanie ich piaskiem, firma otrzyma zapłatę w wysokości 253 zł (za r-godz.).

Za odśnieżanie dróg i parkingów mieszkanką piaskowo-solną w przypadku gołoledzi i w miejscach uciążliwych tj. zakręty, wzniesienia firma otrzyma zapłatę od gminy w wysokości 253 zł (r-godz.)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here