Deweloper stawia kolejny budynek

632

Właśnie trwają prace ziemne. Ciężki sprzęt od kilku tygodni pracuje nad wzmacnianiem podłoża: – Ze względu na trudne warunki gruntowe konieczne jest wykonanie palowania, by zabezpieczyć budynek przed ewentualnym osadzaniem – wyjaśnia Wojciech Wachowiak, z Triady Dom.

Po wykonaniu niezbędnych prac, od połowy listopada ruszą roboty budowlane. Jeszcze przed nadejściem minusowych temperatur właściciel chce wylać płyty fundamentowe i postawić ściany garażowe.

Na obecnym etapie prac ziemnych, prowadzony jest nadzór archeologiczny:

Ze zgromadzonych materiałów źródłowych, starych szkiców i map, wynika, że w XIX wieku znajdował się tutaj sad i niewielki ciek wodny. Nie udało nam się wydobyć żadnych eksponatów czy ciekawych znalezisk. W trakcie prac znaleźliśmy jedynie kilka pali, które zapewne miejscowa ludność wbijała, by umocnić podłoże, albo robili w ten sposób kładkę na wodzie. W trakcie prac odkryliśmy fundamenty po starym browarze, mieszczącym się w tym miejscu przed laty. Jednak cegły fundamentowe nie mają żadnej wartości historycznej, zostały wykonane mechanicznie – powiedział nam Jacek Wolfran, archeolog.

Jak wspomnieliśmy, budowa wielorodzinnego budynku zakończy się na przełomie 2014/15 roku. W trzypiętrowym bloku oddane do użytku zostaną 34 mieszkania, natomiast na parterze mieścić się będzie 11 lokali użytkowych, o powierzchni od 50 do 150 mkw. W parkingu podziemnym zostanie wybudowanych 38 miejsc postojowych, a w części naziemnej dodatkowych 14. Kolor elewacji budynku był uzgadniany z konserwatorem zabytków. W budynku będą zamontowane windy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here