8,5 łyżeczki cukru w napoju marchewkowym – i to ma być zdrowe?

418

Centrum Zdrowia EMVIT znów dzieli się z nami swoją wiedzą. Tym razem w ramach wykładu „Zdrowie w rodzinie”. Ile cukru jest w popularnym napoju marchewkowym dla dzieci? Dlaczego „zajadamy” stres smakołykami? Czy naleśniki to też słodycze? Jak w prostu sposób można poćwiczyć w domu, żeby rozruszać wszystkie partie mięśni? Na te pytania mogli znaleźć odpowiedzi słuchacze, którzy 10 października pojawili się na wykładzie prowadzony przez Katarzynę Gediga, Ewę Lis i Iwonę Grzeżułkowską. Wiedza teoretyczna przeplatana była praktycznymi wskazówkami, a nawet aktywnością fizyczną – w ramach rozgrzewki uczestniczyliśmy w 10 minutowej gimnastyce. Słuchacze podczas konferencji dowiedzieli się m. in. że dzieci, które wydawać by się mogło odżywiają się zdrowo, jedząc przez cały dzień płatki, jogurty, pijąc wodę smakową, są w stanie wchłonąć do swojego organizmu prawie szklankę cukru. To ma być zdrowe? Nie bardzo… Ciekawostką okazało się także to, że aby dbać o dobre samopoczucie, dorośli powinni spędzać aktywnie czas 3 razy w tygodniu po 30 minut, dzieci zaś codziennie aż po 60 minut. Cóż… energię trzeba jakoś wyładować.

Zachęcamy do sprawdzenia swoich nawyków żywieniowych- można zrobić prosty test sprawdzający jak bardzo urozmaicone posiłki spożywamy. Wystarczy zapisać na kartce 20 dań, które jemy na obiad (takie, które zrobiliśmy w ciągu ostatniego miesiąca). Jeżeli uda się wymienić 20 różnych potraw (zupy i drugie dania zapisujemy jako osobne pomysły) to możemy sobie pogratulować- nasze posiłki są urozmaicone. Jeżeli mamy wątpliwości zapytajmy o to specjalistów. Już nie możemy doczekać się zajęć zatytułowanych „Kiedy widzę słodycze, to kwiczę”- zapraszamy wszystkich łasuchów już dziś 22 października na godzinę 18.30 do restauracji Magnolia w Trzebnicy.

Aby dbać o dobre samopoczucie, dorośli powinni spędzać aktywnie czas 3 razy w tygodniu po 30 minut, dzieci zaś codziennie aż po 60 minut.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here