Polonia remisuje z liderem tabeli

62

To był widowiskowy pojedynek. Wydawać by się mogło, że będzie bardzo trudno trzebniczanom podjąć równorzędną walkę na własnym boisku z liderem tabeli. Jednak początek spotkania należał do graczy z Polonii, którzy już w 4 minucie spotkania objęli prowadzenie, po strzele Rafała Miazgowskiego. Kilka minut później nadarzyła się okazja, by podwyższyć wynik, ale tym razem piłkarz ten przegrał pojedynek z bramkarzem Ślęzy. Dość szybko na ten wynik zareagowali goście, którzy w 13 minucie spotkania wyrównali wynik. Sędzia podyktował rzut karny, który strzałem na bramkę zmienił Radosław Flejterski.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo kilkukrotnych prób natarcia na bramkę Emila Tryndy. Ten zawodnik zastąpił w bramce Karola Buchlę, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Lechią Dzierżoniów.

Po przerwie oba zespoły wyszły po zwycięstwo. W pierwszych kilkunastu minutach przewagę objęli piłkarze z wrocławskiej Ślęzy. Wydawać by się mogło, że strata punktów to tylko kwestia czasu. W 71 minucie spotkania na prowadzenie gości wyprowadził Dariusz Góral – to była widowiskowa bramka, strzelona z kilkunastu metrów. Potem, do końca spotkania, widzowie mogli oglądać prawdziwy festiwal bramek. Kilka minut później, Polonia odpowiedziała celnym strzałem wyrównując wynik – futbolówkę po dośrodkowaniu strzałem z główki w okienko posłał Tomasz Szczepek. Kibice nie cieszyli się jednak długo z remisu, bowiem minutę później drużyna z Wrocławia wyszła ponownie na prowadzenie w tym spotkaniu, ustanawiając wynik na 3:2.

Decyzją sędziego głównego zostały doliczone 3 minuty dodatkowego czasu gry. Tuż przed zakończeniem spotkania piłkę w pole karne posłał Suchecki. Dawid Cychol wykorzystując zamieszanie pod bramką posłał w kierunku bramkarza ostatni, celny strzał. Gospodarze i widzowie krzyknęli z wrażenia – Polonia wyrównała wynik.

Z pewnością należą się słowa uznania dla trzebniczan, którzy grali z zaangażowaniem i pokazali wolę walki. Teraz należałoby powtórzyć ten wynik, a nawet pokusić się o zwycięstwo, bowiem kolejne spotkanie poloniści rozegrają na własnym boisku z Ilanką Rzepin (godz.14).

Skład Polonii: Emil Trynda, Dawid Cychol, Tomasz Szczepek, Piotr Reczka, Jakub Psiurka (Kamil Krzanowski 67), Sławomir Kołodziej, Krystian Jajko, Rafał Miazgowski, Adrian Bergier (Radosław Bella76), Jakub Jakóbczyk