To była tylko moja decyzja

94

NOWa: – Po ostatnim meczu zrezygnował Pan z trenowania zespołu Bór Oborniki Śląskie. Dlaczego? Czy zrezygnował Pan sam, czy poproszono Pana o odejście?

Marek Mroziński: – Była to tylko i wyłącznie moja decyzja.

NOWa: – Co wpłynęło na Pana decyzję. Czy ostatnie pięć porażek Boru z rzędu?

MM: – Tak.  Moje odejście w głównej mierze spowodowały ostatnie porażki drużyny.

NOWa: – W poprzednim sezonie zespół też miał chwilowe problemy, ale zawsze udawało się Panu z nich wyprowadzić drużynę. Czy tym razem nie widział Pan szans na zakończenie złej passy?

MM: – Bardzo chciałbym aby drużyna utrzymała się w Lidze Okręgowej. Uważam, że moja decyzja może w tym pomóc.

NOWa: – Jaką drużynę Pan został, kiedy rozpoczynał Pan pracę, a jaką Pan zostawił?

MM: – Z drużyną KP Bór Oborniki Śl.pracowałem przez 3,5 roku. Zespół objąłem w A klasie i po pierwszym roku udało nam się zrobić awans do Ligi Okręgowej. A dodatkowym atutem jest sprowadzenie do zespołu wychowanków, którzy grali w ościennych klubach. Takich jak: Mateusz Chatys, Mateusz Rakowski, Tomasz Michalewski.

NOWa: – Jak współpracowało się Panu przez te 3,5 roku z piłkarzami i z obecnym zarządem klubu i poprzednim?

MM: – Z drużyną KP Bór Oborniki Śl. pracowałem przez 3,5 roku. Zespół objąłem w A klasie i po pierwszym roku udało nam się zrobić awans do Ligi Okręgowej. A dodatkowym atutem jest sprowadzenie do zespołu wychowanków, którzy grali w ościennych klubach. Takich jak: Mateusz Chatys, Mateusz Rakowski, Tomasz Michalewski.

NOWa: – Co uważa Pan za swój największy sukces podczas pracy w Obornikach, a ca za największą porażkę? Trzeba przypomnieć, że to właśnie Pan wprowadził Bór do „okręgówki”.

NOWa: – Na jakie problemy natrafiał Pan ostatnio jako szkoleniowiec oborniczan?

MM: – W tym sezonie głównym problemem Zespołu jest brak dobrze ogranych młodzieżowców. W zespole seniorów trenuje i gra w meczach mistrzowskich czterech szesnastolatków. Są to chłopcy w wieku juniora młodszego, którzy bardzo ambitnie podchodzą do pracy na treningach, lecz potrzebują jeszcze czasu i ogrania aby dobrze funkcjonować w seniorskiej piłce.

NOWa: – Jaki powinien być nowy trener Boru?

MM: – Klub działa amatorsko. Żaden z zawodników jak i trener, nie może liczyć na żadne korzyści finansowe. W tak funkcjonującym zespole, trzeba być zarówno trenerem jak i dyplomatą.

NOWa: – A jakie plany sportowe ma Pan na przyszłość?

MM: – Zbliża się przerwa zimowa. Myślę ,że wraz z nią pojawią się propozycje z innych klubów.

Przy okazji chciałbym na łamach Gazety, podziękować raz jeszcze Zawodnikom KP Bór Oborniki Śląskie oraz Zarządowi Klubu za dobrą współpracę i wspaniałą atmosferę.

NOWa: – Dziękuję za rozmowę i życzę ciekawych propozycji z innych klubów.

MM: – Dziękuję.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here