W podziemiach urzędu będzie galeria?

65

Wg opracowanego projektu „Galeria Trzebnicka” mieścić się będzie w trzebnickim urzędzie,  w przyziemiu budynku i składać się ma z dwóch pomieszczeń: wystawienniczego i zaplecza. Aby to zadanie mogło zostać zrealizowane trzeba przeprowadzić remont magistratu: wyburzyć mur oporowy, zająć się przygotowaniem pomieszczenia na potrzeby galerii – wyremontować je, zadbać o odpowiednie oświetlenie, a także zaadaptować piwnicę na pomieszczenie służące jako zaplecze. Przyszła galeria mieścić się będzie między punktem informacji turystycznej a schodami prowadzącymi do wejścia do urzędu. Wejście do budynku prowadzić będzie bezpośrednio od przylegającego do budynku chodnika. Nad wejściem zostanie zamontowany dach, który dodatkowo będzie pełnić funkcję tarasu widokowego. W ramach realizacji planowanej inwestycji zostanie przebudowana kanalizacja znajdująca się w obrębie inwestycji, odnowiona elewacja oraz nawierzchnia schodów głównych i bocznych (po co w takim razie zostały one niedawno remontowane?).

Dzisiaj jednak nie wiadomo kiedy ten projekt będzie realizowany. Czy budowa galerii zostanie ujęta w przyszłorocznym budżecie? Ile wyniesie koszt przebudowy gmachu urzędu na potrzeby galerii? Tego na razie nie wiemy.

Natomiast Państwu zadajemy pod rozwagę pytania: czy wydawanie pieniędzy na ten projekt jest konieczne oraz czy pomieszczenia wystawiennicze, które oferuje miejski centrum kultury nie są wystarczające?

O komentarz poprosiliśmy przewodniczącego Rady Miasta, a jednocześnie menadżera trzebnickiej kultury. Niestety, zamiast odpowiedzi, Mateusz Stanisz poprosił, aby przesłać mu pytania na maila. Pytania wysłaliśmy, ale odpowiedzi już nie otrzymaliśmy.

20 tys. zł – tyle wydano na projekt pn. „Galeria Trzebnicka”

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here