Elektroniczna karta i szkolne oskary

609

Przypomnijmy, że każdy uczeń, nauczyciel i pracownik administracyjny otrzymał magnetyczną, imienną kartę, dzięki której może wchodzić do szkoły. Przed każdym wejściem zamontowano specjalne czytniki. Obsługa systemu jest dziecinnie prosta – pod specjalny czytnik przykłada się kartę, jeżeli jest aktywną wówczas drzwi wejściowe automatycznie się otworzą. To dopiero początku funkcjonowania tego projektu, a trzebnicka szkoła jest jedną ze 100 na terenie całego kraju, która bierze udział w tym projekcie. – System póki co się sprawdza. Nawet w ciągu jednego dnia sprawdziliśmy czy zadziała w trakcie wystąpienia nagłej ewakuacji. O umówionej porze uruchomiliśmy alarm ostrzegawczy i w ciągu 3 minut na dziedziniec szkoły wyszło ponad 600 uczniów. Dzięki przystąpieniu do tego projektu zwiększymy bezpieczeństwo w naszej placówce i wyeliminujemy wchodzenie na teren placówki niepożądanych osób – poinformowała gości dyrektor Danuta Szuber.

Karta, którą od kilku dni posługują się uczniowie spełnia także inne funkcje: jest identyfikatorem, niedługo zostanie zintegrowana z elektroniczny dziennikiem szkolnym i systemem bibliotecznym, a także może służyć jako środek płatniczy. Fundatorem systemu i oprogramowania jest Bank Zachodni WBK, który przeznaczył na ten cel kwotę ponad 27 tys zł. Rodzice i szkoła nie partycypowali w żadnych kosztach. Dyrektor trzebnickiego oddziału banku Piotr Kurantowicz, obecny przy inauguracji projektu, wspominał o współpracy między bankiem a placówką – przede wszystkim o prowadzeniu zajęć z lekcji przedsiębiorczości.

Po części oficjalnej przystąpiono do krótkiego programu artystycznego, który przygotowany przez  uczniów z klasy II b. Przygotowali oni nie tylko catering i słodki poczęstunek, ale także tzw. oskarową noc. W kilku kategoriach nagrody otrzymywał jeden z nominowanych nauczycieli. Aby nieco ubarwić tą część spotkania, uczniowie przebierali się za znane z telewizyjnych programów postaci. I tak tę „oskarową galę” prowadzili: „Grażyna Torbicka” i „Krzysztof Ibisz”, natomiast statuetki wręczali m.in. „Kuba Wojewódzki”, perfekcyjna pani domu czyli „Małgorzata Rozenek”, sroga „sędzia Anna Maria Wesołowska”, czy główni bohaterowie sitcomu „Świat wg Kiepskich”. A oto tegoroczni zwycięzcy; w kategorii nauczyciel przyjaciel zwyciężył Paweł Piesiewicz, nauczycielem żartownisiem  został Sławomir Matysiak, oskar dla nauczyciela „zawsze na topie” trafił do Angeliki Świątnickiej-Antonów, nauczycielem artystą został ks. Piotr Wojciechowski, nauczycielem sprawiedliwym – Elżbieta Wiącek, ekspertem ds. czystości i pracy został Arkadiusz Muzyka, a super nauczycielem – Małgorzata Jeżewska. W przerwie miedzy wręczaniem „statuetek” zadbano o oprawę muzyczną, w wykonaniu uczniów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here