Zbadaj swoje zdrowie z Intermarche

57

Badania mammograficzne  przeprowadzone zostaną w piątek, w specjalnie podstawionym mammobusie, który w Trzebnicy stanie na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Kwiatowej 1, a w Obornikach Śląskich na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Wrocławskiej 27. Mieszkanki mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki Trzebnicy w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety w tej grupie wiekowej są bowiem najbardziej narażone na chorobę i najczęściej zapadają na nowotwór piersi. Pozostałe mieszkanki Trzebnicy będą mogły przebadać się za opłatą wynoszącą 80 złotych.

Prozdrowotna kampania Muszkieterów, która odbywa się w tym roku po raz szósty, rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 29 listopada. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej kobiet, zachęcenie mieszkanek małych i średniej wielkości miejscowości do regularnych konsultacji specjalistycznych oraz samobadania piersi, a także ułatwienie Polkom dostępu do bezpłatnych badań mammograficznych. Kampania powstała w odpowiedzi na to, że rak piersi pozostaje jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u Polek, a liczba kobiet zapadających i umierających na nowotwór sutka w naszym kraju wciąż rośnie.

Od 2008 r. w ramach kampanii przebadało się łącznie 26 tys. Polek. W 2012 r. z badań mammograficznych skorzystało także ponad trzy tysiące mieszkanek województwa dolnośląskiego.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here