Porażka Polonii w Nowym Dworze

142

Każdy kto był w niedzielę na boisku w Nowym Dworze mógł zobaczyć, że nie był to najlepszy mecz dla piłkarzy Polonii II. Już od samego początku na boisku gra toczyła się dość nerwowo, a piłkarze Sparty Wszemirów lepiej radzili sobie na boisku. I choć podczas gry widać było zacięcie zarówno po jednej jak i drugiej stronie, szczęście tym razem było po stronie piłkarzy z Wszemirowa. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla Sparty Wszemirów. Zarówno piłkarze jak i ich kibice pierwszą połowę meczu zakończyli w doskonałych humorach. Gorzej było po stronie Polonii II, gdzie panowała dość nerwowa atmosfera. Trener chłopaków, Łukasz Skórzewski zebrał piłkarzy na boisku i dawał im ostatnie wskazówki do tego, jak powinni grać. Niestety na niewiele się to zdało, bo już od początku drugiej połowy trzebniccy zawodnicy nie radzili sobie za dobrze w grze. Bardzo szybko tracili piłkę, grali dość chaotycznie, wykonując jednocześnie bardzo niedokładne podania, co rywale wykorzystywali odbierając im piłkę. Cały ciężar gry w drugiej połowie przeniósł się pod bramkę Polonii II. Po kilku nieudanych zagraniach i niecelnych strzałach, piłkarzom z Wszemirowa udało się strzelić trzecią bramkę. Co podłamało trochę trzebnickich piłkarzy, którzy na szczęście szybko się podnieśli i podjęli jeszcze walkę o odrobienie starty. Gdy do bramki Polonii II wpadła czwarta bramka, do akcji kroczył trener Łukasz Skórzewski, który zaczął zza linii bocznej dopingować drużynę i zachęcać do walki. I choć poziom gry trzebnickiej drużyny do końca meczu pozostawiał wiele do życzenia, to jednak pod dość dobrze zagranej akcji w końcu udało się strzelić drugiego gola. A mogło być i więcej, gdyż kilka praktycznie „pewnych strzałów” na bramkę Sparty Wszemirów, niestety nie udało się zakończyć golem. Mecz zakończył się więc wynikiem przegraną Polonii II 2:4. Jak widać szczęście sprzyja lepszym.