Sukces obornickiej „dwójki”

101

Dnia 7. października br. wychowawczyni klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ppor. Józefa Krysińskiego w Obornikach Śląskich Beata Rybaczuk, wraz z dyrektorką szkoły Jolantą Dudczenko, miały wyjątkową przyjemność odebrać z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja,  nagrodę za zwycięstwo klasy w wojewódzkim konkursie wiedzy o atrakcyjności Dolnego Śląska, zorganizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, a współfinansowanym ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zadaniem uczestników było stworzenie programu wycieczki po regionie. Z pomocą swojej wychowawczyni oraz nauczycielki plastyki Ewy Borowskiej-Gancarek i nauczycielki przyrody Katarzyny Prokszy, szóstoklasiści opracowali program 3-dniowej wycieczki, który obejmował zwiedzanie: Obornik Śląskich, Brzeźna, Bagna, Wielkiej Lipy oraz Trzebnicy i Marcinowa. Znalazły się w nim informacje o oglądanych obiektach, sposoby na spędzenie czasu wolnego czy mapki tras na każdy dzień. Dodatkowym atutem pracy były piękne uczniowskie rysunki, np. klasztoru w Bagnie czy Małego Muzeum Ludowego w Marcinowie.

Do konkursu stanęło w szranki 28 klas z całego województwa. Jury przyznało cztery równorzędne pierwsze nagrody, którymi są jednodniowe wycieczki po Dolnym Śląsku. Z wygranej cieszyły się również szkoły z Korzeńska, Sobótki i Strzegomia.

Wspólna praca nad konkursowym zadaniem była dla uczniów kl. VI b ciekawym doświadczeniem. Przy okazji zabawy mogli się wiele dowiedzieć o swoim regionie i zaprosić innych do jego odwiedzenia.

O wynikach konkursu można przeczytać na internetowej stronie Radia Wrocław http://www.prw.pl/articles/view/31015/szkoly-nagrodzone-za-turystyke

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here