Polonia remisuje z ekipą z Dzierżoniowa

100

To był wyrównany pojedynek, oba zespoły prezentowały ten sam poziom na boisku. Jednak do czasu. W pierwszej połowie meczu jeden z zawodników Polonii został mocno sfaulowany przez gracza z Dzierżoniowa. Dariusz Zalewski, bo o nim mówimy, musiał natychmiast opuścić boisko i został przetransportowany karetką do szpitala. Do przerwy obu zespołom nie udało się wyjść na prowadzenie, był bezbramkowy remis.

W drugiej części spotkania inicjatywa należała do piłkarzy Polonii. Kilkukrotne próby zdobycia bramki były jednak nieskuteczne, piłki podawane na bramkę przeciwników były niedokładne i przelatywały kilkanaście centymetrów nad słupkiem albo obok. Wreszcie trzebniczanom udało się wyjść na prowadzenie. Jakóbczyk grający na prawym skrzydle, przebiegł z piłką przez całą długość boiska i podał ją Kamilowi Krzaneckiemu. Ten zawodnik, debiutujący w tym sezonie w Polonii, prawą nogą posłał celny strzał. W 68 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Wydawało się, że utrzymanie tego wyniku do końca spotkania to tylko formalność. Zwłaszcza, że pozostało niecałe 20 minut, a zdenerwowani gracze z Dzierżoniowa zaczęli popełniać więcej błędów i atakować swoich rywali z boiska. Sędzia kilkukrotnie w trakcie drugiej tury spotkania przerywał te bardziej groźniejsze akcje i wręczał żółte kartki przyjezdnym piłkarzom. Niestety, dobra passa trzebniczan skończyła się bardzo szybko. W końcówce meczu, w 84 minucie gry Paweł Ochota wykorzystał moment, kiedy znalazł się w dogodnej sytuacji i nie mając wokół siebie przeciwników pokonał z kilku metrów Karola Buchlę. Niestety, kilka minut później goście byli bliscy objęcia prowadzenia. Sytuację ratował bramkarz Polonii, który na 17 metrze zatrzymał zawodnika Lechii, za co dostał czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska. Chwila konsternacji, kto ma wejść na bramkę za Buchlę? Drużyna nie miała już możliwości wprowadzenia nowych zawodników, zatem zadecydowano, że zastąpi go w bramce Krzysztof Suchecki. Mimo jeszcze dwóch groźnie wyglądających akcji, udało się utrzymać ustalony wcześniej wynik.

Skład Polonii: Karol Buchla – Krzysztof Suchecki, Dariusz Zalewski (Jacek Nawrot 5`), Tomasz Szczepek, Piotr Reczka – Rafał Miazgowski (Maciej Fitowski 25`), Sławomir Kołodziej, Piotr Pająk (Radosław Bella 46`), Krystian Jajko, Jakub Psiurka (Kamil Krzanowski 62`) – Jakub Jakóbczyk

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here