Bór przegrał kolejny mecz. Odchodzi trener!

434

Marek Mroziński zrezygnował z funkcji trenera obornickiego zespołu, KP Bór, grającego w lidze okręgowej. Oborniczanie przegrali sobotni mecz 0:2. najbardziej chyba boli fakt, że podopiecznym Marka Mrozińskiego nie udało się zdobyć żadnej bramki. Była to już piąta z rzędu porażka oborniczan.

Niestety zła passa została podtrzymana w tym spotkaniu – mówi Kornel Delczyk, prezes KP Bór Oborniki Śląskie, a jednocześnie piłkarz grający w tej drużynie. – Na pewno było kilka powodów, że znowu przegraliśmy. W tej chwili mamy w zespole plagę kontuzji. Ławka rezerwowych jest bardzo krótka, a właściwie jej nie ma. W tej chwili mamy 4 zawodników kontuzjowanych z podstawowego składu. Ta szczupła kadra jest powodem słabych wyników, jakie osiągamy. Mimo iż sam odczuwam jeszcze problemy po ostatniej kontuzji, zagrałem w ostatnim spotkaniu.Jeśli chodzi o ostatni mecz, to do utraty pierwszej bramki byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Polonii; to my pierwsi stworzyliśmy sobie stuprocentową sytuację, której jednak, jak to ostatnio zwykle bywa, nie potrafiliśmy wykorzystać. Przed końcem pierwszej połowy straciliśmy bramkę. Gospodarze przejęli kontrole nad wydarzeniami na boisku, zaczęli grać bardziej pewnie. W drugiej połowie dokonali zmian, wpuścili na boisko zawodników, którzy wzmocnili zespół i udokumentowali zwycięstwo drugą bramką. Po tej przegranej nasza sytuacja w tabeli zrobiła się bardzo trudna. Między innymi dlatego z funkcji trenera pierwszej drużyny zrezygnował Marek Mroziński. Trzeba przypomnieć, że to dzięki temu trenerowi drużyna stała się mocna. Już w pierwszym sezonie udało mu się z nami awansować do okręgówki, trzy lata z nim graliśmy i wygrywaliśmy. Teraz zarząd musi poszukać nowego szkoleniowca. Musimy znaleźć osobę, która przygotuje zespół do nowej rundy. Nowy trener będzie walczył razem z drużyną o utrzymanie w lidze okręgowej – mówi Kornel Delczyk, który dodaje, że w swoim imieniu, w imieniu zarządu, piłkarzy i kibiców dziękuje trenerowi za 3,5 roku pracy. – Trener Marek Mroziński nie poprowadzi już żadnego treningu. Tak się umówiliśmy. Brak trenera to jest dość świeża sytuacja. Jako zarząd klubu mamy pewne pomysły i koncepcje. Sytuacja będzie już jasna podczas następnego meczu. O ostatecznych decyzjach będę mógł powiedzieć po meczu z Marcinkowicami, wtedy już będzie wszystko wiadomo. To będzie dla nas bardzo ważny mecz. W niedzielę gramy o 15 u siebie z Marcinkowicami, które też dołują w tabeli.

KP Bór zagrał w składzie: Krystian Karbowniczak, Mateusz Rakowski, Mateusz Chatys, Mateusz Fiłon, Michał Jankowiak, Kornel Delczyk, Tomasz Wasiak, Szymon Delczyk, Tomasz Michalewski, Jakub Kobos, Sebastian Saweczko, Grzegorz Mazanka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here