Daszyńskiego powoli zamienia się w deptak

72

Potem firma, która wygrała przetarg zajmie się przebudową kolejnego fragmentu ulicy, tj. od skrzyżowania z ulicą Obrońców Pokoju w stronę Rynku, do skrzyżowania z ulicą Jana Matejki (termin tego zadania upływa na początku kwietnia przyszłego roku). Tam jednak będą jeździły samochody.

Obserwując postęp prac, widzimy, jak powoli Daszyńskiego przekształca się w deptak. Wymiana kanalizacji i mediów została już częściowo zakończona, więc firma brukarska może zajmować się układaniem kostki brukowej. Przypomnijmy, że nadzór nad inwestycją prowadzi Witold Waniek z firmy Archeo – Trzebnica. Jak już informowaliśmy, kilka tygodni temu archeologom udało się odkryć średniowieczne zabytki. Czy i teraz można pochwalić się ciekawymi znaleziskami? – Nie, na obecnym etapie nie znaleźliśmy już żadnych interesujących obiektów. Kilka zabytków obecnie poddawanych jest konserwacji, trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć. Myślę, że ciekawe znaleziska odnajdziemy podczas ostatniego etapu prac – powiedział nam Witold Waniek.

Inwestycja kosztuje ponad 3 mln zł, z czego około 1,9 mln pochodzi ze środków unijnych. Zadanie realizuje firma usługowo handlowa Maciej Dobosz z Krzepic.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here