Czy brudzenie ławki smarem rozwiąże problem?

88

Od pewnego czasu przy jednym z budynków trzebnickiego Ryneku, najprawdopodobniej pewien sąsiad, smaruje ławki i urządzenia na placu zabaw dla dzieci.

Ja myślę, że jest to dobry sposób na odstraszenie ludzi pijących po ławkach, ale nie kosztem dzieci. Przyjdzie dziecko, będzie chciało się pobawić na małpim gaju, poślizgnie się i coś sobie zrobi. Przecież nikt tego nie udowodni i sprawa się nie wyjaśni – powiedziała nam pani Katarzyna, mieszkanka osiedla, dodając:

My z koleżanką chciałyśmy sobie posiedzieć na ławce, nie wiedziałyśmy, że są posmarowane i po prostu ten pan lub pani – bo nie wiem kto to dokładnie je smaruje – zniszczył nam spodnie. Wydaje mi się, że lepszym sposobem i mniej szkodliwym jest poinformowanie straży miejskiej, aby częściej przychodziła na nasze podwórko, a nie brudzenie wszystkiego smarem.

Pani Katarzyna twierdzi, że już od kilkunastu lat ludzie na tym osiedlu gromadzą się i piją na ławce, ale nic takiego się wcześniej nie działo.

Są oczywiście osoby, które zakłócają spokój, no, ale przecież można podejść i powiedzieć: „przepraszam, czy możecie być ciszej, bo jest cisza nocna”, a nie od razu smarować ławkę i brudzić ubrania – dodała na koniec.

Zadzwoniliśmy na Straż Miejską w Trzebnicy, ale dowiedzieliśmy się, że nikt wcześniej im tego incydentu nie zgłaszał.

Oczywiście, że jest możliwość, abyśmy to miejsce kontrolowali. Dobrze by było, aby osoba, która to zgłosiła do gazety, skontaktowała się z nami i podała więcej informacji. My pracujemy do 22, więc za każdym razem, gdy coś się dzieje, można do nas dzwonić. Wówczas na pewno przyjedziemy – powiedziała inspektor Anna Cisak ze Straży Miejskiej w Trzebnicy.

Wszelkie podobne interwencje można zgłaszać pod nr. tel. 71 388-81-14.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here