Warsztaty zmieniają siedzibę

321

Jak nas poinformowała  prezes Stowarzyszenia Małgorzata Wojtkowiak-Jakacka, wszyscy bardzo chcieliby się przeprowadzić do nowej siedziby już w listopadzie. I jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już od 1 listopada uczestnicy terapii zajęciowej będą korzystać z pomieszczeń w nowym budynku. Stowarzyszenie będzie je wynajmowało od Spółdzielni Mieszkaniowej w Trzebnicy.

 – Jestem dobrej myśli i wydaje mi się, że od początku listopada wszystko już będzie dobrze działało. Będziemy wynajmować stowarzyszeniu wszystkie pomieszczenia, ale wysokości czynszu nie podam, ponieważ jest to sprawa pomiędzy mną a Uśmiechem Dziecka – powiedział Marian Błaś, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Trzebnicy.

Nie ma więc za dużo czasu, a pracy jest naprawdę sporo. Budynek ten trzeba przede wszystkim przystosować do tego, by służył osobom niepełnosprawnym, a także wyposażyć go w niezbędny do funkcjonowania sprzęt. W związku z tym Stowarzyszenie wystosowało apel z prośbą o pomoc:

„Zwracamy się z prośbą o pomoc w dofinansowaniu lub doposażeniu w potrzebne materiały budowlano-wykończeniowe naszej placówki tj. Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Trzebnickim Stowarzyszeniu „Uśmiech Dziecka”, w związku z przeprowadzką i przewidywanym remontem nowego miejsca.

Warsztaty Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” od 2005 roku pomagają osobom niepełnosprawnym w przygotowaniu do samodzielnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym jako jedyna taka placówka rehabilitacyjna w powiecie trzebnickim. Działalność ta realizowana jest zgodnie z Ustawą o Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej oraz Zatrudnieniu Osób Niepełnoprawnych. Pomoc w placówce odbywa się poprzez uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w różnych pracowniach, co umożliwia podopiecznym zdobycie wielu umiejętności, w tym tych potrzebnych do podjęcia pracy.

Ponadto Stowarzyszenie organizuje wyjazdy integracyjne, otwarte imprezy kulturalne (warsztaty, wystawy prac plastycznych), bierze udział w konkursach dla organizacji pozarządowych w ramach zadań publicznych organizowanych przed administrację samorządową i rządową.

W związku z trudną sytuacją lokalową i koniecznością przeprowadzki zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe i rzeczowe remontu naszej placówki w nowej lokalizacji przy ul. Daszyńskiego 44-46 w Trzebnicy. Równie gorąco przyjmiemy każdą pomoc związaną z doposażeniem nowego miejsca we wszelkie materiały wykończeniowe, środki czystości lub ofertę usług w zakresie prac remontowych. Więcej informacji w siedzibie WTZ i pod numerem telefonu 608-139-124. Pieniądze można wpłacać na konto Banku Spółdzielczego,

nr: 63 9591 0004 3001 0000 0664 0001. Zarząd Trzebnickiego Stowarzyszenia  „Uśmiech Dziecka”

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here