Piłkarze ręczni znów lepsi od rywali

633

Publiczność wypełniająca po  brzegi obornicką halę sportową była świadkiem bardzo dobrego widowiska. W rytm głośnych bębnów zdecydowanie dawała do zrozumienia gościom, że nie będzie łatwo zdobyć  punkty  w Obornikach Śląskich. „Ósmy zawodnik” jakim była publiczność swoim głośnym dopingiem zmotywował  gospodarzy do wytężonego wysiłku. W  dwudziestej minucie oborniczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie  i nie oddali go już do końca pierwszej połowy, zakończonej wynikiem 16:13.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia gości, jednak chwilę potem najskuteczniejszy wśród gospodarzy, grający trener Artur Szabat podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Kolejne piętnaście minut gry to koncertowa gra SPR -u. Twarda gra obronna i skuteczne, składne akcje dały gospodarzom przewagę  siedmiu bramek. Kontrolując grę w końcówce oborniccy szczypiorniści pozwoli gościom odrobić nieco straty, jednak zwycięstwo Boru w końcówce nie było zagrożone. Końcowy wynik spotkania 30:27, dał wiele radości, zarówno zawodnikom, jak i kibicom, którzy gromkimi brawami oklaskiwali swoich bohaterów jeszcze przez dziesięć minut po zakończeniu meczu.

SPR „Bór” Oborniki Śląskie wystąpił w składzie: Adam Bagiński,  Przemysław Bagiński (4),  Konrad Burchacki, Adam Dec, Dawid Kalinowski,  Aleksander Kasiniak, Adam Katan, Maciek Kowalski (6), Łukasz Kurzydło,  Maksymilian Madaliński, Dawid Matula,  Sebastian Morga, Paweł Nogal, Kamil Ramiączek (5),  Eryk Sawicki (3),  Sergiusz Stefanowski, Artur Szabat (11),  Michał Szczepanik,  Łukasz Szkolny (1).

Trenerzy: Artur Szabat, Przemysław Bagiński.

Warto zaznaczyć, że pierwsze ligowe przetarcie zanotowała najmłodsza grupa wiekowa „Dzieci” SPR -ru. W ubiegłą  środę i w sobotę rozegrali dwa spotkania. Choć obydwa mecze przegrali, „narybek” piłkarzy ręcznych zbiera niezbędne doświadczenie, by w przyszłości móc stanowić o sile obornickiego szczypiorniaka lub nawet reprezentacji kraju.

SPR „Chrobry” Głogów vs. SPR „Bór” Oborniki Śląskie 31:11

Skład drużyny obornickiej: Jakub Bagiński(3), Adam Duszak,(1), Hubert Głodowski, Bartosz Głodowski, Patryk Kowalski, Filip Krupa (2), Piotr Kurnicki(2), Grzegorz Raczyński,(2), Piotr Raczyński, Karol Rejman, Daniel Słomian, Bartosz Watras (1), Kamil Wróbel.

Trener: Przemysław Bagiński

SPR „Bór” Oborniki Śląskie vs. UKS Chocianów 21:34

Skład: Jakub Bagiński (3), Hubert Głodowski, Bartosz Głodowski, Patryk Kowalski, Piotr Kurnicki (6), Grzegorz Raczyński (9), Piotr Raczyński, Karol Raduchowski, Karol Rejman, Bartosz Watras (3), Kamil Wróbel,

Trener Przemysław Bagiński mówił po spotkaniach: – Choć obydwa mecze naszych najmłodszych przegraliśmy, to bardzo jestem zadowolony z ich postawy.  Trzeba podkreślić, że większość naszych  zawodników jest rok albo i więcej młodsza od swoich przeciwników, a mimo to niektóre ich zespołowe akcje można poglądowo pokazywać starszym zawodnikom. Najbardziej cieszą mnie ich emocje – wychodzą i dzielnie walczą na boisku, a po meczach są zadowoleni z tego co zrobili. Powtarzam im, że na zwycięstwa jeszcze przyjdzie czas.