Budowa rybackiej harcówki w Radziądzu powoli dobiega końca

139

Wyboru wykonawcy zadania, polegającego na rozbudowie, przebudowie i nadbudowie świetlicy w Radziądzu dokonano 4 lipca, a umowę z nim podpisano w kilka dni później. Stronami porozumieni są: Hufiec Powiatu Trzebnickiego, który aplikował o środki zewnętrzne, gmina Żmigród, która zajęła się stroną organizacyjną i nadzorem nad przedsięwzięciem oraz firma z Milicza PPHU Export-Import Usługi Ogólnobudowlane i Instalacyjne Władysław Skiba. Według jego zapisów prace budowlane mają zakończyć się do 31 października, a wykonawca zainkasuje za nie 982,1 tys. złotych.

Prace budowlane w świetlicy wiejskiej w Radziądzu trwają już od ponad dwóch miesięcy. Zakres prac jest bardzo duży. Zaplanowano m.in. kompleksowy remont dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, odnowienie elewacji, skucie i wykonanie nowych tynków wewnętrznych, wykonanie nowej posadzki, wydzielenie pomieszczeń sanitarnych, dobudowę podjazdu dla niepełnosprawnych, utwardzenie terenu wokół budynku, dobudowę zaplecza kuchennego oraz zakup wyposażenia świetlicy (stoły, krzesła, zmywarka do naczyń, szafy, regały, zlewy, kuchnia gazowa). W skład robót wchodzi ponadto remont w istniejącej części budynku zewnętrznej i wewnętrznej kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o., instalacji wentylacyjnej, wodociągowej i gazowej. Na zewnątrz budynku wybudowane zostanie również wielofunkcyjne boisko sportowe.

Obecnie, jak nas zapewnił właściciel firmy Władysław Skiba, zakończono prace dachowe, położono nowe tynki i wykonano docieplenie ścian. Trwają prace wewnątrz budynku (malowanie ścian), jak i na zewnątrz (odnowienie elewacji). Z kolei budowa wielofunkcyjnego boiska jest dopiero na początkowym etapie – wybierany jest humus z miejsca, na którym położona zostanie sztuczna nawierzchnia. Dalsze prace zabiorą jeszcze kilka tygodni.

Ostatecznym celem przedsięwzięcia jest uczynienie ze świetlicy wiejskiej w Radziądzu centrum życia kulturalnego tej dużej wsi oraz ośrodka promocji karpia milickiego i walorów krajoznawczych Doliny Baryczy wśród mieszkańców regionu i turystów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here