Orzeł Prusice nadal liderem

417

Jak powiedział gospodarz miejscowych Henryk Nowakowski: – W naszej drużynie występuje dzisiaj najmłodszy zawodnik 17-latek, nasz wychowanek, a grać ich będzie więcej i zapewne trener wprowadzi dalszych pod koniec mecz.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały ostatecznych rozstrzygnięć. Gra toczyła się niemrawo. Obie drużyny oddawały dalekie strzały, wszystkie nie trafiały w światło bramki. Do 15 minuty meczu przeważającą stronę meczu byli gospodarze. Przyjezdni bardzo skutecznie bronili swojej bramki, nie pozwalając na skuteczne oddanie strzałów.

Po dwudziestu minutach gra zmienia swe oblicze. Stroną atakującą stają się przyjezdni. Jednak ich ataki prawą stroną załamują się na przedpolu pola karnego. Ale zwykle są to groźne ataki, rokujące oddanie skutecznego strzału. W tym czasie obserwujemy znakomite sytuacje, ale niewykorzystane przez atakujących, jak choćby takie, że zawodnik Kuźniczyska, będąc sam na sam z bramkarzem, pudłuje. Wreszcie mamy 29 minutę pierwszej połowy. Piłkę posiadają przyjezdni. Przejmuje ją Krzysztof Ośmiałowski i silnie uderza. Piłka mija bramkę tuż nad poprzeczką. Za minutę podobną sytuacje mają gospodarze. Piłkę przejmuje Tomasz Bąk i zdobywa gola. Prusice obejmują prowadzenie 1:0. Tym stanem bramkowym kończy się pierwsza połowa meczu.

Druga połowa rozpoczęła się szturmem gości na bramkę gospodarzy. Gra stała się szybsza. Obie drużyna zmieniły styl gry. Obserwujemy więcej krótkich podań, a długie przerzuty są skutecznie przechwytywane przez zawodników, do których była kierowana piłka. Mecz staje się coraz ładniejszy. Szybka gra powoduje jednak sporo fauli, co owocuje żółtymi kartkami. Dopiero po dwudziestu minutach gry gospodarze zyskują lekką przewagę. Coraz częściej dochodzą do dogodnych sytuacji strzeleckich. Dzieje się tak za sprawą szybkich piłek na skrzydła. W polu zaś skutecznie ogrywają gości, co rusz przejmując piłki przekazywane atakującym. W 21 minucie Jakub Figura zdobywa drugiego gola, a za dwie minuty Krystian Zdybel trzeciego. W ten sposób Prusice prowadziły już 3:0. Po tych skutecznych uderzeniach gra lekko siadła. Dopiero w 40 minucie goście mają piłkę w obrębie pola karnego i zdobywają gola. Kamil Danielak strzela na 3:1. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, Paweł Gryz ustala wynik meczu na 4:1. W meczu wystąpili w drużynie gospodarzy: Tomasz Gumbert, Maksym Garncarz, Andrzej Bacański, Krzysztof Litwin, Kamil Szydełko, Bartłomiej Matczak, Jakub Figura, Krzysztof Gierc, Emil Grabowski, Jakub Maksymowski, Rafał Sztylka, Krystian Zdybel, Mateusz Dąbrowski, Robert Kokoszka, Dominik Mazian, Paweł Gryz, Tomasz Bąk;

goście: Piotr Balaga, Bartłomiej Dalach, Sebastian Hućko, Rafał Kaźnmierczak, Jarosław Kołodziej, Krzysztof Ośmiałowski, Krzysztof Przekwas, Paweł Przybyłko, Mateusz Rajfur, Rafał Radziejowski, Łukasz Tass, Kamil Danielak, Marcin Furtyk, Marcin Matroszek, Mateusz Matroszek.