W zdrowym ciele zdrowy duch

63

Próbę przełamania powyższego stereotypu podjęto w sobotę 21 września w Szewcach organizując I Szkolny Rajd Rodzinny. Jest to ciekawa odmiana budowania relacji względem wszechobecnych festynów.

Inspiracją do takiej inicjatywy jest wieloletnie doświadczenie pedagogów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szewcach, organizujących co roku imprezy o charakterze turystycznym na terenie gminy Wisznia Mała. Uczestnikami pieszych wędrówek są zazwyczaj uczniowie lokalnych szkół.

Tym razem do wspólnej wędrówki zaproszeni zostali wszyscy: nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz absolwenci szkoły. Miłym zaskoczeniem był zwłaszcza znaczny udział rodziców. Dzięki temu uczestnicy w liczbie blisko 120 mieli wyjątkową okazję, aby zrewidować wzajemne poglądy. Trasa rajdu to zaledwie 4 km odcinek dróg lokalnych między Szewcami a Szymanowem i z powrotem. Celem wędrówki był obiekt lotniska Aeroklubu Wrocławskiego. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, zarówno w trakcie marszu jak i po dotarciu do celu.  Dzięki przychylności dyrekcji oraz pracowników obiektu każdy mógł zwiedzić teren,  oglądać  z bliska samoloty i szybowce oraz zasiąść za sterami popularnego „antka”.

Nie to stało się jednak hitem… Współpracujący z lotniskiem pasjonaci historii z Klubu „Military Camp” udostępnili zwiedzającym sprzęt wojskowy, w tym transporter opancerzony, którym można było przejechać się po bezdrożach. Nie zabrakło też ciepłego posiłku, w tym tradycyjnej grochówki wojskowej.

Miejmy nadzieję, iż rodzinny rajd pieszy wejdzie na stałe do kalendarza imprez szkolnych, tworząc podwaliny pod coraz lepsze relacje środowiska, sprzyjające rozwojowi tych najważniejszych, czyli dzieci.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here