Wyjątkowe piwa w nowym lokalu

1117

Stara rozlewnia to połączenie pubu (typu multitap, czyli takiego w którym jest wiele kranów z lanym piwem) z włoską pizzerią z piecem opalanym drewnem.

Nazwa Stara Rozlewnia nawiązuje do historycznych funkcji jakie spełniał ten budynek. Główna część wybudowana przed wojną, z dobudowaną po wojnie częścią frontową, przez wiele lat pełniła funkcję rozlewni piwa, a w późniejszym okresie rozlewni wód mineralnych – mówi Tomasz Kopyra, znawca piwa, syn właściciela pubu.

Lokal ten jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze serwowane w nim piwo pochodzi z browarów rzemieślniczych z całej Polski. Głównie serwowane jest piwo z Browaru Widawa z Chrząstawy Małej, gdzie warzone są piwa wg receptury oborniczanina Tomasza Kopyry (o jego pasjach pisaliśmy w NOWej w ubiegłym roku). Ponadto jeden kran jest zarezerwowany dla piw czeskich. Piwa rzemieślnicze prezentują niespotykane bogactwo smaku, są niefiltrowane i niepasteryzowane. Świeżość zapewnia fakt, że przechowywane i serwowane są wprost z chłodni (tzw. coolroom). Ceny to 8 zł za 0,4 l za piwa rzemieślnicze i 6 zł za 0,5 l za piwa czeskie.

Menu zawiera dania kuchni włoskiej. Przede wszystkim włoską pizzę z pieca opalanego drewnem. Pizza włoska, w odróżnieniu od amerykańskiej zawsze występuje na cienkim cieście, przez co jest lżej strawna. Przykładowe ceny to: margherita – 12 zł, prosciutto – 18 zł, vegetariana – 18 zł. Oprócz pizzy w ofercie są wszelkiego rodzaju makarony, od spaghetti poczynając, przez tagliatelle na lasagne kończąc. Oprócz piwa serwowane jest wino i – w ograniczonym zakresie – alkohole wysokoprocentowe.

W lokalu organizowane będą imprezy związane z premierami nowych piw. Planowane są też inne imprezy związane z bogatą piwną kulturą, takie jak Oktoberfest, International Stout Day itp. A także szkolenia degustacyjne, a to wszystko w ciekawych wnętrzach. – Postanowiliśmy odkryć część starej, przedwojennej cegły, dodatkowo ozdabiając ją podkładkami piwnymi tzw. waflami – dodaje Tomasz Kopyra.

Lokal mieści się przy obornickim rondzie i czynny jest od wtorku do czwartku w godzinach 15-22, w piątek i sobotę 15-24, w niedzielę od 15-21 (w poniedziałki nieczynne).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here