Trzebnicka „Samopomoc Chłopska” wiarygodna

136

– Oczywiście, to wyróżnienie ma dla nas znaczenie prestiżowe, bo jest honorowane na całym świecie i przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności rynkowej naszej spółdzielni – powiedział prezes SRH „SCh” Lech Krzanecki. – Fakt że posiadamy ten certyfikat jest sygnałem dla naszych potencjalnych partnerów, że jesteśmy wiarygodnym partnerem. A to nam na pewno ułatwi negocjacje.

Prezes Krzanecki wyjaśnił, że jego firma nie ubiegała się o nadanie jej tego tytułu. – Otrzymaliśmy z wywiadowni gospodarczej Bisonde Dun and Brdstreet Poland informację, że sprawdzono nasze wyniki finansowe, poziom rentowności  i płynności finansowej oraz zadłużenie, i że spełniamy warunki przyznania certyfikatu. Do nas należały już tylko formalności związane z jego przyjęciem.

Przed dwoma tygodniami regionalny przedstawiciel D and B M wręczył przedstawicielom spółdzielni metalową tablicę – dowód przyznania certyfikatu.

Grupa Bisonde Dun and Brdstreet Poland jest najstarszą na naszym rynku międzynarodową wywiadownią gospodarczą. Co roku nagradza ona firmy wiarygodne biznesowo. Uczestnik programu, któremu został przyznany certyfikat, ma prawo do posługiwania się informacją o posiadaniu takowego w oficjalnych biuletynach i dokumentach, a także umieszczania jej  na wizytówkach, papierze firmowym, stronie internetowej itp.

Trzebnicka Spółdzielnia Handlowa „Samopomoc Chłopska” powstała w 1947 roku jako Gminna Spółdzielnia „SCh”. Zajmowała się prowadzeniem wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw związanych z rolnictwem: produkcji, przemysłu handlu hurtowego i detalicznego oraz kredytowania. Poza tym zajmowała się organizowaniem przedsięwzięć kulturalnych i oświatowych. Po roku 1990  – w nowych warunkach rynkowych – spółdzielcy wydzierżawili lub sprzedali część swoich obiektów, a działalność ograniczyli do handlu. Działalność prowadzi na terenie dwóch gmin: Trzebnicy i Wiszni Małej, posiada Dom Handlowy „Centrum”,  sklepy: samoobsługowy „Centrum Market”, spożywczy, rybny i chemii gospodarczej w Trzebnicy oraz spożywcze w Skarszynie i Strzeszowie. Zrzesza 102 członków, a zatrudnia 76 osób.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here