Zakończenie sezonu siatkówki plażowej

56

W turnieju wystąpiło dziesięć zespołów rodzinnych. Ponieważ jednak nawet w Obornikach Śl. trudno o rodziny składające się z samych fanów siatkówki – w dodatku czynnie ją uprawiających – organizatorzy turnieju rozszerzyli jego formułę: za „rodzinne” uznano także zespoły składające się przynajmniej z dwóch oldboyów, czyli zawodników powyżej czterdziestego roku życia lub przynajmniej dwie panie.

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach siatkówki plażowej przy obornickim basenie. Rozgrywano mecze jednosetowe do 15 pkt. Zajęło to ponad trzy godziny na szczęście bezdeszczowego pierwszego dnia weekendu.

– To było naprawdę bardzo fajne, rodzinne granie. Obyliśmy się bez arbitrów, sami sobie sędziowaliśmy, a mimo to wszystkie mecze odbyły się w pogodnej atmosferze – powiedział nam Zbigniew Gałuszka, kapitan zwycięskiej drużyny, a zarazem prezes Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki „Olimp”. – Bo my wszyscy w stowarzyszeniu jesteśmy jedną wielką rodziną.

Turniej rodzinny na zakończenie sezonu plażowego oborniccy siatkarze rozgrywają już od kilkunastu lat. Od siedmiu lat ma on charakter memoriału poświęconego pamięci siatkarza i  działacza Wojciecha Puto, a ostatnio także Jerzego Chai.

Rozgrywki zakończyły się ok. godz. 18, ale spotkanie trwało do późnej nocy. Przy ognisku konsumowano pieczonego prosiaka oraz dyskutowano nad strategią gry podczas zbliżających się rozgrywek III ligi siatkówki kobiet. W czasie tego spotkania prezes zaprezentował także nowy skład drużyny, w której jest aż siedem nowych zawodniczek. Przedstawiono też nową trenerkę, która intensywną pracę w klubie rozpoczęła już w sierpniu.

Rozgrywki ligi rozpoczną się się w listopadzie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here