Piknik jeździecki i zawody w skokoach przez przeszkody

770

Do Wielkiej Lipy, gdzie mieści się Ośrodek Jeździecki „Arkadia”, zjechali zawodnicy ze swoimi końmi z całego Dolnego Śląska i ościennych województw. Jak informuje Piotr Krysmann, sobotnio-niedzielny piknik był 10 już, z 12 zaplanowanych imprez OJ Arkadia i współorganizatora firmę Vital Horse. Tym razem, na parkurze w Wielkiej Lipie odbył się dwudniowy Finał Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego 2013. Zawodnicy, którzy przez cały sezon zbierali punkty bonifikacyjne, walczyli o zwycięstwo w kategoriach Kucy, Nadziei Jeździeckich, Juniorów i Seniorów.

Podczas dwudniowych zmagań, na parkurze dobyło się aż 200 startów, a wyniki końcowe zawodów przedstawiają się następująco: Finał Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego w kategorii: Kuce (A+B): I m. Andrea Kreutzer na koniu Posejdon – zawodniczka bez przynależności klubowej,II m.: Zuzanna Antoniak na koniu Forehead – Klub Jeździecki Biały Las Przybylscy, III m.: Milena Wesołowska na koniu Poezja II – zawodniczka bez przynależności klubowej; Kuce (C+D): I m.: Zuzanna Antoniak na koniu Top Man – Klub Jeździecki Biały Las Przybylscy, II m.: Matylda Kasner na koniu Czaka – Klub Jeździecki Folwark Venus Suszki, III m.: Matylda Dubiniak na koniu Dolores Ewita – Klub Jeździecki Black Pony Milejowice; w kat. Nadzieje Jeździeckie: I m.: Ewelina Gomułkiewicz na koniu Boder – Klub Jeździecki Picador, II m.: Matylda Kasner na koniu Wydma – Klub Jeździecki Folwark Venus Suszki, III m.: Zuzanna Antoniak na koniu Top Man – Klub Jeździecki Biały Las Przybylscy; Juniorzy: I m.: Monika Matuszewska na koniu Golden Wind – Klub Jeździecki Partynice, II m.: Magdalena Matuszewska na koniu Pascavello J – Klub Jeździecki Partynice, III m.: Marta Mszyca na koniu Maxima – Klub Jeździecki Partynice; Seniorzy: I m.: Daniel Wieliczko na koniu Gold Caretino – zawodnik bez przynależności klubowej, II m.: Tomasz Gałczyński na koniu Archimedes – Ośrodek Sportów Konnych Michalscy Trzebnica, III m.: Sławomir Stanisławski na koniu De Voltaire – Klub Jeździecki Picador. W konkursie Grand Prix Ośrodka Jeździeckiego „Arkadia” (wysokość przeszkód 130 cm i 140 cm w rozgrywce): I m.: Tomasz Gałczyński na koniu Bandolero H – Ośrodek Sportów Konnych Michalscy Trzebnica, II m.: Daniel Wieliczko na koniu Gold Caretino – zawodnik bez przynależności klubowej, III m.: Magdalena Matuszewska na koniu Pascavello J – Klub Jeździecki Partynice.

Jak podkreśla Piotr Krysmann, choć w pierwszym dniu pogoda nie dopisała, to frekwencja zarówno ze strony zawodników jak i publiczności była świetna. – W obu dniach odbywały się zawody, również przez dwa dni mieliśmy zaplanowane atrakcje, między innymi przejażdżki na kucykach. Fakt, że do Wielkiej Lipy przyjechali zawodnicy spoza naszego terenu spowodował, że chcieliśmy im zaprezentować co mamy najlepsze. Podczas pikniku można było smacznie zjeść, kupić ekologiczne, pyszne owoce, biżuterię wykonywaną przez artystkę z okolicy. Jeźdźcy i właściciele koni mogli natomiast odwiedzić stoiska specjalistyczne: masaży koni, odzieży jeździeckiej, kosmetyków i sprzętu do pielęgnacji. Mam nadzieję, że następnym razem jeszcze więcej osób przyjedzie do „Arkadii”, ponieważ uczestnictwo w takiej imprezie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a pasjonaci koni komą śledzić emocjonujące zmagania na parkurze – zaprasza Piotr Krysmann.

Jak dodaje Piotr Krysmann, emocji na pewno nie zabraknie, ponieważ do „Arkadii” przyjeżdżają bardzo dobrzy zawodnicy, a wraz z nimi piękne konie. – W Wielkiej Lipie dysponujemy bardzo dobrym sprzętem i podłożem, dlatego właśnie właściciele przywieźli do nas najlepsze konie. Po prostu nie boją się o ich zdrowie. Zwłaszcza teraz, kiedy dobre konie są na prawdę kosztowne, właściciele obawiają się kontuzji. W niedzielę wystąpił u nas Tomasz Gałczyński, który jest zawodnikiem liczącym się w kraju.Podczas ostatnich zawodów najwyższe przeszkody liczyły do 140 cm, co sprawiało, że był to dosyć wymagający parkur, zawodnicy i konie musieli dosyć popracować na tym torze. Jednak nowoczesne podłoże jest stabilne i sprężyste, a co za tym idzie bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

A już 6 października odbędzie się kolejna impreza jeździecka w „Arkadii”, a 19 października, na zakończenie sezonu  zostanie zorganizowany „Hubertus”. Więcej informacji o planowanych imprezach można uzyskać na stronie arkadia.turystyka.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here