Karta otworzy drzwi do szkoły

136

Fundatorem kart jest Bank Zachodni WBK, który podobny program realizuje w 100 placówkach na terenie całej Polski; trzebnicka szkoła jako jedyna w powiecie, bierze udział w tym pilotażowym programie.

Obecnie wdrażane jest oprogramowanie i wprowadzanie danych uczniów i nauczycieli. Przed każdym wejściem do szkoły zamontowano specjalne czytniki – drzwi otworzą się do przyłożeniu do nich karty. Natomiast pozostali goście, aby wejść do budynku będą musieli zadzwonić – drzwi otworzy im woźny. – Rodzice nie ponoszą żadnych opłat z tytułu wprowadzenia programu, nie płacą również za karty. Jeżeli zdarzy się taki przypadek, że uczeń zgubi kartę, wówczas otrzyma drugą bezpłatnie – powiedziała nam Danuta Szuber, dyrektorka PZS nr 1. Specjalna kartka wyglądem przypominające te bankomatowe, będzie także zintegrowana z elektronicznym dziennikiem i systemem bibliotecznym. Dodatkowo pracownicy Banku Zachodniego WBK przygotowali specjalne lekcje przedsiębiorczości, skierowane dla gimnazjalistów i licealistów. – Nasi uczniowie już w ubiegłym roku szkolnym gościli w czasie swoich lekcji w banku, gdzie poznawali „od kuchni” na czym polega ta prac; teraz będą mogli zgłębić swoją wiedzę – dodała dyrektor.

Koszt montażu i instalacji oprogramowania w szkole wyniósł ponad 27 tys zł. Dodatkowo dyrektorka szkoły chce wystosować apel do fundacji Banku Zachodniego o pomoc w wyposażeniu placówki w sprzęt komputerowy: – Jeżeli byłaby taka możliwość, to chcielibyśmy otrzymać nieużywany sprzęt komputerowy, który znajduje się w placówce trzebnickiego banku – dodała Danuta Szuber.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here