Fortepianowe powitanie jesieni

56

fortepianMłoda artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2006 r. uzyskała stopnień doktora sztuki muzycznej i pracuje jako adiunkt w swej macierzystej uczelni. Należy do najbardziej wyróżniających się pianistów polskich młodego pokolenia. Jest laureatką 21 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów oraz festiwali. Występowała w wielu krajach europejskich i w USA.

O klasie artystki świadczą recenzje z jej  koncertów. Przytoczmy fragment jednej z nich: „Pianistce udało się połączyć precyzyjną linię melodyczną i perlisty dźwięk z niebywałym poczuciem rytmu, dbałością o szczegóły i niuanse oraz dyskretnym rubato. W tej jakże przekonującej grze warto podkreślić poczucie bel canto oraz cechy istotne dla takiego wirtuoza jakim był Chopin: uderzającą prostotę i naturalność.” Jean Luc Perrot , „La Tribune Le Progrẻs” – 4 maja 2010 r.

Na wieczornych koncertach w Obornikach i w Trzebnicy pianistka zaprezentuje: w I części utwory Fryderyka Chopina – Balladę g-moll op. 23; trzy walce: As-dur op. 34 nr 1;  Es-dur op. 18 i  As-dur op. 42 oraz Wariacje B-dur op. 2 na temat arii „La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni” W. A. Mozarta, a w części II kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego – Legendę As-dur op. 16 nr 1 oraz Sonatę es-moll op. 21 (Allegro con fuoco, Andante ma non troppo, Allegro vivace).

Wieczory Lisztowskie odbywają się dzięki pomocy finansowej Powiatu Trzebnickiego przy wsparciu Województwa Dolnośląskiego.

Zapraszamy do wspólnego słuchania muzyki pięknej i prawdziwej!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here