SKANSKA wyremontuje drogi powiatowe w gminie Żmigród

258

Gmina Żmigród na remonty dróg powiatowych biegnących przez trzy miejscowości zarezerwowała w tegorocznym budżecie łącznie 828 tys. zł. Remont 1100 metrów drogi w Barkowie miał kosztować 528 tys. zł, 450 metrów w Dobrosławicach – 150 tys. zł, a 500 metrów w Gatce – również 150 tys. złotych.

Wyniki rozstrzygniętego 4 września przetargu okazały się bardzo korzystne dla gminy, gdyż w wyniku postępowania przetargowego udało się uzyskać znaczne oszczędności, sięgające 278 tys. zł. Do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy stanęły 3 firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma SKANSKA SA z Wrocławia, która za wykonanie robót drogowych na łącznej powierzchni 2050 mkw. dróg powiatowych zaoferowała „zaledwie” 552,3 tys. zł (brutto). Dwie pozostałe oferty były znacznie mniej korzystne: firma DROGBUD z Gostynia proponowała cenę 914 tys. zł, natomiast wrocławska firma HEILIT+WOERNER aż 1 mln 418 tys. zł. Umowa z firmą SKANSKA SA została podpisana 13 września, a termin wykonania inwestycji określono na 25 października. Wyremontowane drogi objęte będą 6-miesięczną gwarancją.

W ramach robót drogowych przewiduje się położenie warstwy asfaltobetonowej ścieralnej o grubości 4 cm, wyrównanie istniejącej podbudowy dróg, frezowanie warstwy bitumicznej o takiej samej grubości, mechaniczną ścinkę poboczy o szerokości 1,2 m i grubości 15 cm, uzupełnienie poboczy tłuczniem kamiennym, regulację krawężników betonowych, remont chodnika poprzez przełożenie nawierzchni z płyt oraz poszerzenie jezdni do szerokości 5,5 metra.

Tegoroczny remont dróg powiatowych na terenie gminy Żmigród jest częścią zaaprobowanego w sierpniu przez Radę Powiatu Trzebnickiego wieloletniego planu inwestycyjnego, w ramach którego na remonty dróg powiatowych na terenie wszystkich sześciu  trzebnickich gmin wydanych zostanie aż 20 mln zł. Gmina Żmigród stanie się beneficjentem aż 4 mln złotych.

W ramach „ofensywy drogowej” starosty Roberta Adacha, na terenie gminy Żmigród w tym i przyszłym roku wyremontowanych zostanie łącznie 6 odcinków dróg powiatowych o największym znaczeniu strategicznym. Rok przyszły to remont całego ciągu drogi powiatowej z Nowego Dworu do Domanowic (wartość zadania to 2,2 mln zł, przy dofinansowaniu z programu „schetynówek” w wysokości 1,1 mln zł). W ramach tego przedsięwzięcia zostanie również dokończony remont odcinka z Powidzka do obwodnicy Żmigrodu, włącznie z remontem ul. Tadeusza Kościuszki (plus budowa chodników i kanalizacji deszczowej). Po latach starań remontu doczeka się  także droga z Niezgody do Wilkowa (granica powiatu) oraz droga biegnąca przez Rudę Żmigrodzką, będącą głównym ośrodkiem rekreacyjnym gminy.

Niestety, podczas sesji Rady Miejskiej 18 września burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski podzielił się z radnymi pewnymi niepokojami związanymi z rządowym programem „schetynówek”, który – wedle ostatnich doniesień na temat założeń budżetowych na 2014 r. – został okrojony o 3/4, z 1 miliarda złotych do zaledwie 250 milionów. To oznacza, że mimo iż dokumentacja na drogę Nowy Dwór–Domanowice–Powidzko–Żmigród jest już od dawna gotowa, los żmigrodzkiej „schetynówki” (Powidzko–Żmigród) realizowanej wraz z powiatem jest niepewny. Burmistrz zapewnił jednak, że „będzie robił wszystko”, by tę strategiczną inwestycję zrealizować, a powiat zmuszony będzie albo sfinansować inwestycję z własnych środków lub z innych niż Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych zewnętrznych źródeł, jak np. z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

6 KOMENTARZY

  • Pani Barbaro czytając dokładnie ten artykuł nie bardzo wiem o co chodzi, gmina Żmigród zabezpieczyła środki w wysokości 828 tyś zł na remont dróg powiatowych, ZDP w Trzebnicy w wyniku roztrzygnięcia przetargu podpisał umowę na 552,3 tyś zł czyli powiat remontuje swoje drogi ale za czyje pieniądze bo chyba nie gminy Żmigród, to oszczędności gminy Żmigród są w wysokości 828 tyś zł. Oj, piszemy bezmyślnie, jeden wielki bełkot.
   Fantastyczny był początek artykułu o białoruskiej wolnej prasie- wymiana podkładów bo tory są większe, na granicy nie tylko to wymieniają, ja byłem świadkiem jak lokomotywę wymienili na wódkę hahahahahahahahahahahah, a gdzie jest ten artykuł, co ?schowaliśmy jak ten z radnym co szanował burmistrza hahahahahahahahahahahahahaha.

   • Po pierwsze jak widać znowu pisze jakiś bezmyślny urzędas obecny lub były, nieważne. Z przyzwyczajenia obraza Panią Basię, choć artykuł pisał kto inny. Ukrywanie artykułu? Ja bez problemu znalazłem, to chyba normalne, że na stronie artykuły się zmieniają i sa przesuwane do archiwum. A co do wymiany to czas wymienić wreszcie tych wszystkich próżniaków, którzy z publicznych pieniędzy dostają pensje bizantyjskie, a zamiast pracować siedzą i piszą takie idiotyczne posty.

    • Piotrusiu, nikt Pani Basi nie obraził, niestety jako jedyna pisze rzeczowo i została poproszona o wyjaśnienie bo jest to jeden bełkot.
     „Nie mogę nieszanować autora tego artykułu”
     A ty lepiej pilnuj magazynów

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here