Wieści z pożegnania lata 2013 – Węglewo i Karnice

134

W ramach tego tygodnia, 12 września odbyły się warsztaty artystyczne, a 13 września – pożegnanie lata. Celem tego przedsięwzięcia była integracja mieszkańców Węglewa i Karnic.

Zajęcia artystyczne, kulinarne, wspólna zabawa, wystawa zdjęć i prac, poczęstunek oraz ognisko miały miejsce w świetlicy w Karnicach. Ponieważ Węglewo świetlicy nie posiada, skorzystało z gościnności sąsiedniej wsi. Zamierzony cel został zrealizowany – duże zaangażowanie całej społeczności na warsztatach artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Punktem kulminacyjnym były prezentacje obu wsi – „Wieś dawniej i dziś”, występy artystyczne dzieci i młodzieży, recytacja „Zemsty” Aleksandra Fredry oraz wspólny śpiew. Dzieci miały okazję przejechać się bryczką, co wywołało niesamowitą radość. Na boisku przy świetlicy został zasadzony „dąb przyjaźni z kapsułą czasu”. Ognisko, pieczenie ziemniaków i wspólny śpiew to właśnie to, o co nam chodziło. Zostanie to na długo w pamięci społeczności.

Serdeczne podziękowania dla Marty Możdżeń i Damiana Deca, którzy zmobilizowali nas do tego przedsięwzięcia oraz mieszkańców Węglewa i Karnic.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here