Dziurawa Reymonta

54

Warto przypomnieć, że ta ulica powstała ponad sto lat temu, gdy zaczęło rozwijać się  trzebnickie uzdrowisko Hedwigsbad.

Przydałby się tutaj gruntowny remont – zagaduje nas przypadkowo spotkany przechodzień. I ma sporo racji, zwłaszcza, że okolice Reymonta pięknieją.

Reymonta to boczna uliczka Armii Krajowej. Kilka metrów dalej są odrestaurowane ulice: Janusza Korczaka, Leśna, a niedawno 3 Maja i Wesoła. Niebawem można spodziewać się przebudowy kolejnej z ulic: Armii Krajowej, bowiem w tegorocznym budżecie znalazły się środki na opracowanie dokumentacji projektowej. Ulica Reymonta nie należy do długich traktów, zatem środki na jej przebudowę nie powinny być aż tak wysokie. Ale kiedy wyczekiwany remont nastąpi? – Z pewnością nie w tym roku, tego zadania nie ma ujętego w budżecie – odpowiada Zbigniew Zarzeczny, naczelnik wydziału inwestycyjno-technicznego. Może zatem wyczekiwany remont będzie możliwy do realizacji w przyszłym roku? Naczelnik dodał, że obecnie można liczyć tylko na cząstkowy remont: łatanie ubytków w drodze. Dla komfortu mieszkańców, a zwłaszcza kierowców – oby jak najszybciej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here