Biblioteka Pedagogiczna zmienia adres

57

Właściciel nieruchomości – powiat trzebnicki, zamierza przenieść tam Bibliotekę Pedagogiczną oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Najpierw jednak budynek przejdzie generalny remont i zostanie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. – Mam nadzieję, że zadanie uda się rozpocząć na przełomie roku; pochłonie ono pewnie kilkaset tysięcy złotych. Z pewnością obiekt trzeba będzie dostosować dla osób niepełnosprawnych. Będziemy wnioskować o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obecnie chcemy stworzyć program funkcjonalno-użytkowy, który pozwoli nam na rozplanowanie pomieszczeń na nowo – wyjaśnia nam starosta Robert Adach.

W trakcie remontu dwukondygnacyjnego budynku będą także wymienione podłogi, drzwi i zostaną pomalowane ściany: – Dzierżawcą tego budynku była gmina, a zgodnie z umową, po stronie dzierżawcy było pozostawienie budynku w takim stanie, w jakim go zastała. Jestem zdania, że to gmina z własnych środków powinna odświeżyć ściany  i wymienić podłogi. W tej sprawie wysłaliśmy pismo do Urzędu Gminy, jednak do tej pory nie dostaliśmy na nie odpowiedzipowiedział nam starosta.

Zostaliśmy poinformowani także i o tym, że biblioteka w nowym miejscu stanie się  nowoczesnym centrum multimedialnym, co pewnie ucieszy jej stałych bywalców. Jak zapowiedział starosta Robert Adach, budynek, który obecnie zajmują poradnia i biblioteka zostanie wystawiony na sprzedaż.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here