Turniej nadziei siatkówki kobiet

506

Duszą tego turnieju był Zygmunt Książkiewicz i Joanna Pilip. Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Grupa A grała w sali PZS nr 1 w składzie: MMKS „Gaudia” Trzebnica, UKS „Jedynka” Kluczbork, KS „Rokita” Brzeg Dolny, MKS MOS Wrocław. Grupa B w hali ZAPO rozegrała eliminacje w składzie: MGLSM „Sobieski” Oława, MOSM Tychy, WKS Wieluń, UKS „Tygrysy” Strzelin.

Nas najbardziej interesowała gra Gaudii. Rozpoczęła turniej meczem z drużyną z Brzegu. Set rozpoczął się nieporadnie z obu stron. Pierwsza uporządkowała grę Gaudia. A dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie. Gaudia atakowała, punktowała zagrywką i… popełniała błędy. Bardzo skutecznie punktowały atakiem Nikola Sławińska i Marzena Filip, a inne zawodniczki im wtórowały. Zaś popis w zagrywce dała Iza Kubiak. Ten mecz wygrany w dwóch setach – do13 i do 7 wskazywał, że w dalszej grze Gaudia będzie groźna.

W drugim meczu na parkiet wybiegły drużyny, które już kilka razy walczyły o prymat. Pierwszy set dla Gaudii z MOS Wrocław rozpoczął się bardzo źle. Trzebniczanki usztywnione nie potrafiły odebrać zagrywek, a następnie skutecznie zaatakować. Zdawać by się mogło, że będzie to mecz „do jednej bramki”. Wrocławianki wygrały z Gaudią tego seta do 12. Druga partia rozpoczęła się znów nieporadnie z naszej strony. Taka sytuacja trwała jednak krótko. Już od remisu 3 do 3 punkty na przewagę zdobywały oba zespoły. Zaś po remisie 9 do 9 gospodynie wyszły na prowadzenie z przewagą trzech punktów i stale ją powiększały. O ile w pierwszym secie trzebniczanki nie mogły sobie poradzić z odbiorem trudnych zagrywek, o tyle w tej partii taką sytuację obserwowaliśmy u wrocławianek. Tego seta gaudzistki wygrały do 17. Tie break był popisem skuteczności w grze trzebniczanek, ale dopiero od remisu 6 do 6. Naszym zawodniczkom udawało się wszystko: odbiór, atak, zagrywki. Wreszcie widzieliśmy właściwe nagrania do rozgrywającej i jej dobre nagrania do atakujących. W ataku popisywała się skutecznością, nasza „8” – Nikola Sławińska. Jej ataki „wchodziły jak w masło”. Ale znów wszystko zaczynało się zagrywek. Set zakończył się zwycięstwem naszej drużyny do 10. Po tym meczu Gaudia prowadziła z 5 punktami. Trzeci mecz z zespołem z Kluczborka przebiegał podobnie jak ten z drużyną z Brzegu, wygrany 2 do 0. Grupę A wygrała Gaudia Trzebnica a grupę B WKS Wieluń.

W niedzielę nasza drużyna rozegrała mecz z druga drużyną grupy B, UKS „Tygrysy” Strzelin. Mecz Gaudia przegrała stosunkiem 1 do 2 (do 19, do 15 i 10:15) Na parkiecie zobaczyliśmy „inną drużynę” niż w sobotę. Ta „inność” ukazała się w secie drugim i trzecim. Brak było ikry zawodniczej we wszystkich elementach sztuki siatkarskiej, tak podziwianej w meczu z MOS Wrocław.

Ostateczne wyniki turnieju podajemy w kolejności zajętych miejsc: WKS Wieluń, Tygrysy Strzelin, Gaudia Trzebnica, MKS MOS Wrocław, MOSM Tychy, Sobieski Oława, Jedynka Kluczbork, Rokita Brzeg Dolny. Puchar burmistrza dla dziewcząt z Wielunia wręczył przewodniczący Rady Miasta Trzebnica Mateusz Stanisz w obecności organizatorów turnieju. Wyróżniające się zawodniczki otrzymały upominki.

W naszej drużynie wystąpiły następujące zawodniczki: Daniela Radia, Julia Rafalska, Kinga Mamrot, Patrycja Kluga, Kinga Sznajder, Patrycja Zaraza, Nikola Sławińska, Iga Rojewska, Justyna Prażuch, Bożena Filip, Iza Kubiak, Daria Marciniec, Patrycja Sobieraj. Zespół prowadziła trenerka Joanna Pilip.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here