Pora na muzykę Liszta, Chopina, Paderewskiego…

98

Dzięki otwartości i pomocy finansowej samorządów: powiatowego w Trzebnicy i gminnego w Obornikach Śląskich (tu także dzięki istnieniu Saloniku Czterech Muz) melomani będą mieli okazję uczestniczenia w wielkich wydarzeniach artystycznych. Warto na nie zaprosić także wszystkich, którzy dotąd nie mieli okazji „zasmakować” w koncertach fortepianowych, bo naprawdę warto.

Pierwsze Wieczory Lisztowskie odbędą się w piątek 27 września, o godz. 18.30 w Obornikach i w poniedziałek 30 września o godz.18 w Trzebnicy (Pałacyk na Leśnej). Wystąpi w nich młoda, ale już wybitna artystka, laureatka 21 konkursów i festiwali pianistycznych JOANNA MARCINKOWSKA  z Poznania, którą pamiętamy z występów w 2009 roku (to już 4 lata!).

W październiku posłuchamy recitali znakomitego wirtuoza fortepianu  JANUSZA OLEJNICZAKA:  25 X  – Oborniki Śląskie, 28 X – Trzebnica. W listopadzie wystąpi młody polski pianista MAREK SZLEZER: 20 XI – Trzebnica, a dwa dni później Oborniki. Ostatnie tegoroczne koncerty to występ duetu: WOJCIECH PRONIEWICZ – skrzypce i WOJCIECH WALECZEK – fortepian –12 XII Trzebnica.

Ważnym uzupełnieniem Wieczorów Lisztowskich będą także koncerty  umuzykalniające dla młodzieży. Ich terminarz przedstawia się następująco: poniedziałek 30 września o godz. 12.30 – Trzebnica; 25 X godz. 12.30 – Oborniki Śląskie i 28 X godz. 12.30 – Trzebnica; 20 XI godz. 12.30 – Trzebnica; 12 XII godz. 12.30 – Trzebnica.

Integralną częścią wszystkich koncertów jest komentarz słowny – wprowadzenie do słuchania prezentowanych kompozycji, który przedstawia Juliusz Adamowski.

Namawiamy serdecznie do udziału w koncertach Towarzystwa Lisztowskiego, bo to wielka okazja do posłuchania muzyki najwyższej klasy w w interpretacjach najlepszych muzyków

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here