Wybory w lokalnej Platformie

50

Z naszych obserwacji wynika, że działalność wszystkich partii skupia się głównie na działaniach radnych. Owszem raz na jakiś czas odbywają się zebrania poszczególnych szczebli partyjnej hierarchii, ale z reguły w działalność polityczną angażuje się dość wąska grupa osób i to niezależnie od tego, czy jest to duża partia ogólnopolska, czy lokalne komitety czy stowarzyszenia. Nasilenie działań można zaobserwować właściwie tylko przed wyborami. I właśnie wewnętrzne wybory są teraz głównym tematem działań przedstawicieli lokalnej Platformy.

Szefem PO w powiecie trzebnickim jest Robert Adach. Natomiast w gminach: Adam Gubernat w Trzebnicy, w Obornikach Arkadiusz Poprawa, w kole żmigrodzko – prusickim Paweł Łukaszewski, a w kole w Wiszni Małej Marzanna Jurzysta – Ziętek.

Jak poinformował nas Wojciech Wróbel, sekretarz powiatowy PO, do tej pory wybory odbyły się tylko w Wiszni Małej. Szefem tamtejszych struktur ponownie została Marzanna Jurzysta – Ziętek. A już niebawem, bo do 15 września, zebrania i wybory muszą się odbyć w pozostałych kołach. Czy zmieni się kierownictwo czy raczej na stanowiskach zostaną obecni działacze, zapytaliśmy sekretarza?

– Tego dzisiaj nikt nie wie. Musimy poczekać do wyborów – dodał Wojciech Wróbel.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here