Błaganie o 50 tys. złotych

710

Błagam was o pomoc potrzebuję jak najszybciej 50000 zł na spłatę domu, który zajął komornik muszę mieć te pieniądze jeszcze dziś! Straciłem pracę jestem w katastrofalnej sytuacji jestem bez środków do życia błagam was pomóżcie mi!! 19 1090 1258 0000 0001 2083 3562 PROSZĘ O chociaż część tej kwoty 50, 100, 200, 500 czy 1000 zł każda pomoc się dla mnie liczy, muszę mieć te pieniądze jak najszybciej, muszę je dać komornikowi. Jeśli macie pytania odnośnie szczegółów to piszcie maciej.lorek@onet.pl błagam pomocy. Taki wpis i to dwukrotnie zamieścił na naszym portalu nowagazeta.pl tajemniczy „maciej”. Wpis zamieszczono zaraz po tym, gdy opublikowaliśmy informację o szczęśliwcu, który w Żmigrodzie trafił szóstkę w totka i wygrał około 15 mln złotych.

Nie często zdarza się, że ktoś przez internet, w tak otwarty sposób próbuje zbierać pieniądze i to w kwocie 50 tys. zł. Do autora wpisu wysłaliśmy kilka pytań i poprosiliśmy o telefon. Naturalnie nie przyznaliśmy się, że jesteśmy z gazety. W niedzielę, na maila, otrzymaliśmy odpowiedź: Dzień dobry wszystko zaczęło się rok temu wiosną, jestem rolnikiem w moim powiecie była klęska urodzaju, mianowicie poniosłem 100% strat  z powodu wymarznięcia zbóż, a nie byłem ubezpieczony . Nie miałem pieniędzy na przesianie 20 ha zboża i napożyczałem pieniędzy u znajomych i w banku, poza tym nam zaległe faktury za opryski i za maszynę rolniczą, taki specjalny agregat do uprawy pożniwnej. W tym roku cena zbóż spadła w stosunku do ubiegłego roku o ok 50%, co przy niskiej wydajności jeszcze bardziej mnie pogrążyło. Mam do pilnej zapłaty 3 faktury na kwotę 19000 zł, 2700 zł i 1600 zł poza tym muszę zapłacić ratę kredytu 207,98 zł i podatek rolny 1320 zł, na dodatek zalegam z ubezpieczeniem w krusie woda, prąd łącznie ok. 40000 zł. W jakim stopniu jest pan w stanie mi pomóc? W ramach potwierdzenia moich zaległości mogę wysłać panu skany z moimi zaległościami. Pozdrawiam. Oczywiście autor odpowiedzi nie podał, ani numeru telefonu, ani skąd pochodzi, za to przysłał kolejnego maila: „Ale mam do pana pewne pytania. Po pierwsze czy dysponuje pan takimi środkami, czy jest pan uczciwym człowiekiem, czy nie ma jakiś haczyków, czy zdaje pan sobie sprawę z tego, że oczekuję bezinteresownej pomocy z pana strony? proszę o jak najszybszą odpowiedź

My tymczasem, 28 sierpnia dostaliśmy wniosek z wydziału techniki operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z prośbą o udostępnienie adresu IP osoby, która dokonała tego wpisu.

Okazuje się, że to nie pierwszy tego typu wpis, który zostaje zamieszczony na różnych portalach internetowych. Wrocławscy funkcjonariusze prowadzą na razie czynności operacyjne i sprawdzające. Nie jest to jeszcze, żadne śledztwo, a jedynie sprawdzanie, czy mamy do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy.

Czy uda się namierzyć ewentualnego naciągacza? Ile osób mogło się nabrać na to wezwanie o pomoc, tego dzisiaj jeszcze nie wiadomo. Jedno jest pewne, nim zdecydujemy się na pomoc, warto dokładnie zweryfikować, czy mamy do czynienia z osobą potrzebującą, czy może tylko ze zwykłym oszustem.

4 KOMENTARZY

 1. Pomogliśmy wielu ludziom w pomocy Tobia!
  Potrzebujesz wsparcia w zakresie kompleksowej obsługi kredytowej i dopasowania oferty do Twoich potrzeb

  skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, a zaoferujemy Ci jedno z następujących rozwiązań:

  pożyczka gotówkowa i konsolidacja
  hipoteka
  pożyczka dla firm
  pożyczka dla rolników
  leasing
  pożyczki pozabankowe

  Zapraszamy do współpracy.
  pamelarosaflores11@gmail.com

 2. POBIERZ OFERTĘ ODPOWIEDZI TERAZ

  Czy odmówiono ci pożyczki od banków i innych instytucji finansowych? Następnie
  skontaktuj się z nami teraz, ponieważ udzielamy niezabezpieczonych pożyczek przy zminimalizowanym oprocentowaniu
  stawka 2% w najkrótszym czasie w celu zaspokojenia potrzeb finansowych
  wniosek naszych licznych wnioskodawców. Aby złożyć wniosek, wyślij szczegóły poniżej

  1. Nazwa wnioskodawcy w całości: …
  2. Numery telefonów: ……….
  3. Adres i lokalizacja: …….
  4. Kwota na żądanie ………..
  5. Okres spłaty: ………..
  6. Cel pożyczki ………….
  7. kraj ………………………….
  8. telefon …………………………….
  9 zajęcie ………………………
  10. wiek / płeć …………………………
  11. e-mail …………………………….

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin
  warunki kredytu, jak tylko szczegóły
  został otrzymany.

 3. Złóż wniosek o pożyczkę o niskiej stopie procentowej pomiędzy 2% a 3% z bardzo wyraźnymi warunkami pożyczki bezstresowej, dostosowanej do twoich potrzeb w dowolnym momencie, nie dotyczy następujących informacji.

  1 Twoje pełne imię i nazwisko: …..
  2 Twój obecny adres kontaktowy: ….
  3 Telefon> numery faksów: ……
  4 Twój zawód / Wiek / płeć: …..
  5 Twój prywatny adres e-mail: ….
  6 Kwota potrzebna jako pożyczka: ……..
  7 Czas trwania: ………..
  8 Miesięczny dochód: ………….

  Wróć do mnie przez: oceanfinancefunds01@gmail.com
  bez stresu i marnowania czasu.
  Marketing.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here