XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej

122

Inauguracja nastąpi w niedzielę 8 września w trzebnickiej bazylice. O godz. 11 w czasie Mszy św. wystąpi Chór Bazyliki św. Jadwigi, o godz. 12 nastąpi otwarcie wystawy: „Świadectwa wiary w księgach”, a o godz. 16 odbędzie się koncert w ramach XLVIII Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”. Wykonawcami będą uczestnicy Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej,  zespół instrumentów dawnych i dyrygent Andrzej Kosendiak. (Ten sam koncert zostanie wykonany w tym sam dniu o godz.20 w Zespole Parkowo – Pałacowym W Żmigrodzie). –

W czwartek 12 września, także w trzebnickiej bazylice, po wieczornej Mszy św., o godz.18.30, odbędzie się prezentacja multimedialna „Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył”, związana z  330 rocznicą Wiktorii Wiedeńskiej.

Na piątek 13 września zaplanowano nocną wędrówkę szlakiem zabytków Trzebnicy. Rozpocznie się ona o godz.18.30 w ogrodach klasztornych  (zbiórka przy wejściu do klasztoru od ul. ks. Wawrzyńca Bochenka), potem uczestnicy zwiedzą  klasztor Sióstr Boromeuszek, wraz z muzeum, a o godz.20.30 rozpocznie się zwiedzanie Bazyliki św. Jadwigi.

Sobota, 14 września jest zgodnie z tradycją czasem corocznej (już siódmej)  Pieszej Pielgrzymki Dużą Ścieżką Świętej Jadwigi. Początek o godz.10 na placu przed bazyliką.

Dni Kultury Chrześcijańskiej, zakończą się jak co roku programem przygotowanym przez dzieci z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy, tym razem na temat  bł. Jana Pawła II. Nastąpi to w niedzielę 15 września, o godz.17.

Organizatorzy: Gmina Trzebnica, Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi, Kongregacja Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza i  Towarzystwo Miłośników Ziemi Trzebnickiej zastrzegają, że program Dni Kultury Chrześcijańskiej nie został jeszcze ostatecznie ustalony i może ulec pewnym zmianom.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here