Dożynki w powiecie: co, gdzie i kiedy?

985

Tegoroczne gminne dożynki Żmigrodu odbędą się 1 września w Żmigrodku. O godz. 12.30 spod byłego PGR, w kierunku boiska sportowego wyruszy korowód dożynkowy. O godz. 13 na placu festynu zostanie odprawiona Msza św., po niej, tj. o godz. 14 zespół ludowy Dyszel poprowadzi tradycyjny obrzęd dożynkowy. Pół godziny później ten sam zespół rozpocznie występem program artystyczny. Po Dyszlu, o godz. 15 zagra kapela ludowa Boćki, a o godz. 16 wystąpi zespół muzyczny prowadzony przez Krzysztofa Szuberta. Przed gwiazdą wieczoru, o godz. 17 przed publicznością wystąpi zespół folklorystyczny. O godz. 18 występ gwiazdy –  zespół Toledo. Po nim, do północy, zabawę taneczną prowadzić będzie zespół Mini Max.

Tego samego dnia (tj. 1 września), świętować będą rolnicy z gminy Prusice. Ich festyn dożynkowy odbędzie się we Wszemirowie.

Powiatowo-gminne dożynki w tym roku odbędą się w 1 września w Zawoni. O godz. 13 Mszę św. poprowadzi ks. Waldemar Kontek, o godz. 14 po raz XV odbędzie się dożynkowy wyścig kolarski parami, natomiast o godz. 14.15 rozpoczną się obrzędy dożynkowe. Chwilę później, przed publicznością wystąpią zaproszeni artyści. Najpierw zespół Uśmiech z Dobroszyc, potem AleBabki z Czeszowa, po nich zespół folk – powiatowe Etnovo, a także zespół Hoverla. Gwiazdą wieczoru będzie Zbigniew Wodecki, który z zespołem planowo zagra o godz. 19, a po tym występie zabawę taneczną poprowadzi zespół Folk&Dance.

7 września w Szymanowie odbędą się dożynki gminne Wiszni Małej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 14 (o oprawę muzyczną podczas mszy zadba orkiestra dęta z Pasikurowic). Oficjalna inauguracja obchodów święta planów będzie miała miejsce o godz. 15.30 – wtedy zobaczymy korowód wieńców dożynkowych, a sołectwa zaprezentują wykonane wieńce. Potem organizatorzy zapraszają na część artystyczną. Pierwsi na scenie (tj. o godz. 15.45), zaprezentują się najmłodsi mieszkańcy z Szymanowa, o godz. 16 mażoretki z TCKiS, o godz. 16.45 wystąpi powiatowy zespół folk Etnovo. Jeszcze tego dnia na dożynkach usłyszymy: Annę Wojtas (koncert planowany na godz. 18), Esterę Wronę (o godz. 18.30). Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński – występ tego piosenkarza zaplanowano na godz. 19, a po nim zagra zespół Hoverla z solistką Klaudią Adamus (występ zaplanowano na godz. 21). Na zakończenie zabawy  muzykę z płyt puści DJ Maro.

Tegoroczne święto plonów w gminie Trzebnica odbędzie się w Brzykowie, 8 września. Tutaj główne uroczystości zaplanowano między godziną 15 a 1 w nocy. Rolnicy tradycyjnie podziękują za zebrane plony Mszą św. dziękczynną, po niej na placu festynowym odbędą się dożynkowe obrzędy. Występy sceniczne rozpocznie kapela ludowa Marciny z Marcinowa (koncert zaplanowano na godz. 15.30), potem występ zespołu Dziubek Band (rozpoczęcie występu o godz. 17.30). Gwiazdą wieczoru będzie zespół Vox, którego koncert zaplanowano na godz. 19.30.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here