Polonia przegrywa wysoko z Zagłębiem Lubin

84

Po odgwizdaniu przez sędziego końca spotkania gospodarze schodzili z boiska zadowoleni – z dużą przewagą wygrali ten mecz, nie dając szans przeciwnikowi na odrobienie strat. – Jeszcze nie było takiej wybieganej drużyny w III lidze. Byli bardzo szybcy, jednak dorównywaliśmy im umiejętnościami taktycznymi.. Nie zasłużyliśmy na taką dotkliwą porażkę – tak skomentował sobotni mecz kierownik drużyny Władysław Tronina.

Piłkarze z drużyną Zagłębia bardzo szybko ustawili trzebnickich futbolistów: pierwszą bramkę strzelili już w 30 sekundzie spotkania, kolejną w 2 minucie gry. Chociaż bramkarz polonistów skutecznie wybronił strzały, to piłka odbiła się rykoszetem spod nogi lubinian. Sytuację próbował ratować jeszcze Adrian Bergier, ale nie miał szans po niedokładnym podaniu Chodkiewicza. Do końca pierwszej połowy Zagłębie prowadziło 2:0. W trakcie spotkania sędzia wręczył żółte kartki dla Dmucha i Sucheckiego. – Już po stracie czwartej bramki postanowiliśmy zdjąć z boiska naszych najmocniejszych graczy. Wiedzieliśmy, że i tak nie są w stanie zmienić wyniku gry. Na ławkę zeszli: Suchecki, Jakóbczyk i Miazgowski. Nie załamujemy się jednak tym pierwszym niepowodzeniem i nadal będziemy grać o zwycięstwo. Teraz mamy dużo młodych, ale zarazem doświadczonych zawodników – komentuje Władysław Tronina.

W inauguracyjnym meczu Piotr Adamczyk zdecydował się na wprowadzenie nowych zawodników: Sławek Kołodziej i Krystian Jajko wrócili do Polonii po dłuższej przerwie (obaj grali w Chrobrym Głogów), Chodkiewicz z kolei jest wychowankiem żmigrodzkiego Piasta. To właśnie z tymi zawodnikami trener trzebnickiego trzecioligowca podpisał kontrakt. Miejmy nadzieję, że ich umiejętności i doświadczenie pomogą zespołowi utrzymać się w lidze. Tym bardziej, że poziom w tabeli jest wyrównany – na co zwracał uwagę w rozmowie z nami trener Piotr Adamczyk.

Już w najbliższy czwartek Polonia zagra pierwszy mecz u siebie. Na własnym boisku będą podejmować Formację Port 2000 Mostki. Mecz odbędzie się w czwartek (15 sierpnia) o godz. 18.

Składy drużyn:

Polonia: Buchla, Szczepek (64 Waliszczak), Suchecki, Nawrot, Reczka,Chodkiewicz, Jajko, Kołodziej (60 Bella), Jakóbczyk (72 Psiurka), Miazgowski, Bergier

Zagłębie II Lubin: Hałdun, Azikiewicz, Jach, Kowalski (46 Jaroszek), Zawistowski, Bonecki, Wojciechowski, Andrzejczak, Błąd (46 Hodowany), Jagiełło (46 Galas), Piątek.