ANNADA – największa impreza w Szewcach!

1135

Spotkanie rozpoczęła Msza święta o godzinie 13, a następnie zgromadzono się na placu za plebanią, gdzie na chętnych czekał już szereg atrakcji. Na miejsce przybyły nie tylko rodziny z Szewc ale również z Paniowic i innych pobliskich miejscowości. Dmuchane zamki i mydełkowe szaleństwo zapewniło dzieciom nie lada zabawę. Roześmiane buziaki maluchów i starszych brzdąców świadczyły o tym z całą mocą. Część przybyłej młodzieży oraz co odważniejsi, dojrzali uczestnicy imprezy mogli się zmierzyć z wierzgającym (mechanicznym) bizonem, czy też bykiem, który nie dając za wygraną, zrzucał po kolei wszystkich, którzy łudzili się, że się na nim utrzymają. Nieopodal znajdowało się tęczowe koło fortuny oraz czekające na zwycięzców sponsorowane fanty. Te zaś kusiły, gdyż nie były to jakieś plastikowe, jednorazowe zabawki, czy też kawałek ciasta (chociaż i na to niejeden by się skusił). Fanty stanowiły firmowe kosmetyki, gry komputerowe, zaś główną wygraną tego dnia stanowił rower młodzieżowy.

Na tym jednak nie koniec! Całość imprezy wzbogaciły występy zespołów: Szymanowianie oraz Etnovo, które spisały się świetnie, mając szczególnie na względzie słońce, które paliło tego dnia niemiłosiernie. Na szczęście przygotowano dla przybyłych stoły i ławy pod dachem wielu parasoli. Można było napić się zimnego piwa, a także zjeść coś konkretnego, czy to karkóweczkę czy kiełbaskę z grilla. Im późniejsza pora – tym więcej schodziło się młodzieży. Początkowo chowali się gdzieś na obrzeżach, jednak ostatecznie przyciągnęła ich muzyka taneczna i okazja do zabawy na parkiecie, który usytuowano tuż pod sceną. Potańcówka trwała do godziny „zero”.

Proboszcz parafii w Szewcach ksiądz Mariusz Bąkowski, który był inicjatorem Pikniku Rodzinnego i Annady, a także przewodnicząca Rady Gminy Wisznia Mała Małgorzata Ottenbreit nie kryli zadowolenia, podsumowując imprezę jako udaną.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here