30 lat mineło… Szkoła świętowała swój jubileusz

601

Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, Ireneusz Chudzikowski, który powitał licznie przybyłych gości (starostę, naczelnika wydziału oświaty, burmistrza, radnych oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół). W tak ważnej chwili nie mogło oczywiście zabraknąć także nauczycieli szkoły oraz uczniów. Był także Adam Waz – pierwszy dyrektor szkoły.

Na początku uroczystości odbył się pokaz prezentacji multimedialnej, opowiadający o tym jak szkoła powstała i jak przez te wszystkie lata rozwijała się, aż do chwili obecnej. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Robert Adach pogratulował uczniom tak wspaniałej szkoły, podkreślając jednocześnie, że powinni być dumni z tego, że mają możliwość uczęszczania do niej.  Następnie przy mikrofonie stanął burmistrz Marek Długozima, który m. in. poinformował wszystkich o tym, że jest absolwentem tej szkoły. Kilka słów wypowiedzieli także dyrektorzy szkół. Wszyscy wręczyli na ręce dyrektora kwiaty i prezenty. Miłym akcentem było odczytanie przez Mariusza Szkaradzińskiego, dyrektora Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim, wiersza, który powstał specjalnie na tę okoliczność.

Kolejną częścią uroczystości był krótki koncert w wykonaniu trójki uczniów, którzy zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Wszyscy w wielkim skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchali utworów, jednak największy entuzjazm wzbudził występ Kabaretu Nauczycielskiego Niepokoju.

Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że wśród kabareciarzy znajdują się nauczyciele ze szkoły. Występ wzbudził podziw nie tylko za świetne przygotowanie, ale także za odwagę i wspaniałe poczucie humoru. W kabarecie wystąpili: Monika Kujawa, Małgorzata Maciejak, Izabela Janicka, Dagmara Wolska, Marta Borawska, Alina Kaczor, Janusz Górka, Katarzyna Skorek i Paweł Andrzejczak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here